Vítězství nad sousedy z Řep je pro nás velmi cenné

Od postupu do I.B třídy jsme Řepy nedokázali porazit, dnes jsme toto prokletí dokázali zlomit a tak tři body zůstávají na Zličíně.

Do tohoto utkání jsme nastoupili s touhou prolomit nepříznivou bilanci s tímto soupeřem. Řepy jsme v I.B třídě, kterou hraje naše rezerva od sezóny 2005/2006, ještě nedokázali porazit.

Již ve 2.minutě zahrávali hosté roh, po kterém se odražený míč dostává k soupeřovým kopačkám, následná střela rozezní naší pravou tyč. V 5.minutě rozehráváme roh my, k odraženému míči se dostává Pavel Zbožínek, ale z první vysoko přestřeluje branku hostů. V 7.minutě se už Zbožínek prosazuje. Míč z vlastní poloviny vyváží Roman Vacula, přesným pasem nachází Pavla a ten se pohotově uvolňuje přes obránce a s přehledem k pravé tyči zakončuje 1:0. V 17.minutě zahráváme přímý volný kop z 20 metrů, toho se ujal Jirka Janíček, ale bohužel trefuje pouze zeď hostí. V 19.minutě se stejná situace odehrává na naší polovině, ale hosté vysoko přestřelují naší branku. Pak se utkání odehrává převážně ve středu hřiště a žádný tým si nevytváří žádnou vážnější brankovou příležitost. Za zmínku stojí snad jen střela hostů z 25 metrů, která končí metr vedle naší levé tyče.

Do druhého poločasu vstupujeme s vynucenými změnami v sestavě, když za zraněného Valouška, který byl do té doby na hřišti pouhých 10.minut, nastupuje Petr Klíma. Ten se tak na hřišti potkává s bývalými spoluhráči z Řep (Petr je u nás právě z tohoto klubu na hostování). Ve 47.minutě se do již tradiční šance dostává Vašek Kučera, když z pravé strany běží sám na brankáře, ale ani dnes mu štěstí nepřeje a jeho střelu brankář vyráží. V 59.minutě se k zahrání přímého volného kopu z 20 staví Standa Belko a jeho střela končí v pravé šibenici 2:0. V 63.minutě po levé straně hřiště zatahuje balon Pavel Zbožínek, ne moc povedenou přihrávkou nachází na velkém vápně Jirku Janíčka a ten z voleje trefuje pouze náruč hostujícího brankáře. Pět minut na to běží sám na brankáře opět Pavel Zbožínek, bohužel si míč předkopává moc a tak brankář včasným výběhnutím znemožňuje přesnější koncovku. Pavel trefuje právě jen gólmana, odražený míč pak slabou střelou posílá Zbožínek zpět na hostující branku, ale tuto situaci definitivně hasí řepský obránce odkopem. V 77.minutě nebezpečně pálí Standa Belko, ale střela končí nad brankou. V 85.minutě se na pravé straně uvolňuje Vašek Kučera, přesným centrem nachází ve vápně volného Štefana Kurinu a ten pohotově z první zakončuje, bohužel míč končí pouze na břevnu hostující branky. V 87.minutě hosté snižují na 2:1, když po jednom z rychlých protiútoků přečíslují naší obranu a prakticky do prázdné branky zakončují. Do konce zápasu už Řepy do žádné šance nepouštíme, a proto zůstávají tři důležité body ve Zličíně.

Filip Mírek (trenér FC Zličín B): „Dnešní vítězství je zasloužené, škoda jen několika nevyužitých šancí. Pak inkasujeme hloupý gól 5.minut před koncem a ze zápasu jsou zase nervy. Herně to určitě nebylo z naší strany zrovna ideální, ale důležité jsou pro nás teď tři body. Jsem moc rád, že jsme konečně dokázali Řepy porazit.“