Vítězný rozjezd na Aritmě

Po dlouhé zimní přestávce se rozjela jarní část zápasů Mladší přípravky A.

Po dlouhé zimní přestávce se rozjela jarní část zápasů Mladší přípravky A.

Na podzim jsme s tím soupeřem prohráli 12:15, ale to jsme se teprve poznávali a náš fotbalový výkon byl slabší.

Zimní přestávku jsme vyplnili několika turnaji v Praze a okolí, okořenili 3 turnaji v Německu a sehráli 2 přátelské zápasy se Stodůlkami. Snažili jsme se měnit herní pojetí, kdy budeme více odvážní v soubojích 1:1, zlepšíme vedení míče a koordinaci a dokážeme si cíleně přihrát a naběhnout. Dalším prvkem, který jsme chtěli zapojit je to, že všichni útočíme a všichni bráníme.

První zápas se nám výsledkově povedl, dosáhli jsme vítězství 5:17. Od začátku jsme drželi míč a snažili se chodit do soubojů 1:1 nebo obtížnou situaci vyřešit nahrávkou kamarádovi. Kluci za půl roku ušli řádný kus cesty a chvílemi to vypadalo velmi dobře. Dvě třetiny týmu začali chápat, že pro to, aby dostali míč do dobré pozice je třeba se nabídnout a do vhodné pozice si naběhnout. Mnohdy jsme soupeře dokázali přečíslit a byli z toho góly. Obdržené branky padají na vrub riskantní rozehrávce, ale je potřeba to zkoušet - jinak se to nenaučíme. Více mne mrzí branky po slabém důrazu v soubojích. Tam musíme zesílit a přidat. 

Vykročení do jara to bylo dobré, ale první vlaštovka jaro nedělá! Je třeba stále se zapálením trénovat, sám si přidávat a zlepšovat se a poučit se z každé chyby, kterou udělám. Také musíme být disciplinovaní při tréninku a pěstovat trpělivost, protože ne všechno jde hned.

Sestava: Hrkel - Lukeš, Mencl, Spirin, Löffler, Šulc, Wolfschütz, Kolev, Křovák, Kašný