Vítězné derby

V neděli jsme v rámci druhého jarního kola přivítali druhý celek naší skupiny , Sokol Stodůlky.

Zápas se odehrál už na pěkně střižené travičce, za pěkného počasí. Vstup do zápasu měli hosté lepší a byli častěji na míči, z čehož vytěžili několik náznaků šancí. Postupně se nám dařilo hru vyrovnávat a okolo 10. minuty jsme kopali dva rohy, které ale zůstaly nevyužity. V 18.min. se dostal do šance Šída, ale s jeho slabou střelou k tyči si hostující brankář poradil. O čtyři minuty později jsme se dostali do přečíslení po pravé straně, ale Ďubašík zakončoval nad. Asi největší šanci prvního poločasu měl Zima, který v brejku střílel jen do brankáře. Před odchodem do kabin měl ještě šanci Malý, ke kterému se odrazil míč po rohu, ale jeho střela šla nad branku.

Hosté se mohli dostat do vedení hned z kraje druhého poločasu, ale svojí velkou šanci naštěstí nevyužili. Tento moment nám pomohl a začali jsme hrát aktivněji. Ve 45.minutě se dostal do brejku Šída, když už chtěl zakončovat ve vápně, tak byl zezadu sražen, ale k údivu všech, rozhodčí nepískal ! Ani tento moment nás nerozhodil a začali jsme získávat mírnou převahu. Ve 46.minutě záhrál přetažený roh na zadní tyč Zima, kde byl připraven Ďubašík a hlavou otevřel skóre zápasu 1:0. I nadále jsme hráli aktivně a o tři minuty později zatáhl míč po pravé stráně k lajně Šída , a když chtěl centrovat ,zahrál hostující hráč rukou a pískala se z mého pohledu hodně přísná penalta. K jejímu provedení se postavil Kočí a s přehledem k tyči proměnil 2:0. I nadále jsme hráli aktivně a dva střelecké pokusy Rašída šly nad branku. V 60. minutě obdržel za zbytečné řeči žlutou kartu Šída !!!. V 62.min. se dostal do šance Mattes, ale jeho hlavička šla nad branku. V 66.min.se prezentoval pěknou střelou z poza vápna Ďubašík, ale i jeho pokus šel nad brankovou konstrukci.  Poslední branku jsme vstřelili dvě minuty před koncem, když Ďubašík uvolnil z levé strany Mattese, který střelou k tyči upravil na konečných 3:0. Co dodat, vstup do soutěží nám vyšel výborně a teď se musíme připravit na čtvrteční zápas na Kopanině, abychom pokračovali v dobrých výkonech a po zápase nám chutnaly čarodějnické buřty, které si opečeme.

1. třída skupina B, 11. kolo, neděle 26.4.2015, 12:15

FC Zličín 3:0 Sokol Stodůlky