Vítězná vlna staršího dorostu pokračuje!

Přinášíme krátké hodnocení z 6 a 7. kola 1.třídy staršího dorostu, který stále ani jednou nezaváhal a drží si neporazitelnost v soutěží.

6.kolo :   FC Zličín : SK Aritma B 2:1 (2:1)

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a již ve třetí minutě se po rohu prosadil Šída. I nadále jsme byli aktivní, ale opět ta koncovka … ! Po půl hodině hry se prosadil Jirůšek a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Jenže, snaživé hostující mužstvo se nevzdalo a těsně před odchodem do kabin snižují na rozdíl jediné branky. Ve druhém dějství bylo několik šancí na obou stranách, ale ani jedna nebyla využita a tak jsme hubené vítězství udrželi.

Branky : Šída a Jirůšek.

Sestava : Tomáš – Žídek, Horák, Bartoška, Votava(62. Kolář), Karták, Šída, Sochor, Vinš, Zima, Jirůšek.

7.kolo: Olympia Šeberov : FC Zličín 1:3 (0:1)

Bez dvou nemocných hráčů ( Zima, Jirůšek) jsme zajížděli na Šeberovský ,,koberec“.   Domácí se soustředili hlavně na defenzivní činnost se snahou využít brejkových situací.  Přes mírnou herní převahu, byl výsledek našeho snažení jen dvakrát orazítkované břevno domácí svatyně. Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, měli jsme výhodu trestného kopu z pravé strany. Na něj si nejvýše vyskočil Votava a rezolutně hlavou otevřel skóre zápasu. O přestávce jsme museli kluky upozornit, že nic není hotové, protože domácí měli hodně nebezpečné brejkové situace, které jsme ale naštěstí uhlídali. Druhý poločas jsme herně i gólově zvládli lépe a díky brankám Žídka ( střela po odraženém balónu z vápna) a Horáka ( hlavou po dobře zahraném rohu) dotáhli do vítězného konce. Výkon hráčů ve druhém poločase měl už solidní úroveň ( několik povedených kombinačních akcí) a jediné negativum je obdržená branka v poslední minutě, kdy brankář Tomáš dobře zahraný trestný kop z hranice velkého vápna s námahou vyrazil, ale nikdo z našich hráčů na to nereagoval(!!!).  Další důkaz toho, jak se naši ofenzivní hráči ,,trápí“ v koncovce je tady - i přes mnoho šancí, které jsme si vytvořili, tak mezi střelce se v tomto zápase zapsali jen naši obránci ….

Branky :  Votava, Žídek, Horák.

Sestava : Tomáš – Žídek, Horák, Bartoška, Votava, Vinš,  Šída, Sochor, Chaloupka, Kolář, Karták.