Veleúspěšná sezóna zakončena prohrou

Ačkoliv jsme prohráli, vůbec za nic se nemusíme stydět. Na jaře náš tým velice omládl a výkony už nebyly takové jako na podzim. Se sezónou jsme velice spokojeni, jelikož náš tým dosáhl historicky největšího zisku bodů v sezóně.

V 8. minutě utkání zahrával 2x po sobě rohový kop Tichý, ale ani jediný pokus nebyl úspěšný a tak hra pokračovala dále bez vstřelené branky. V 9. minutě se znovu naskytla šance z rohového kopu, který kopal Jícha, ale po odrazu míče od hlavy od některého z našich hráčů se musel pískat ofsajd. V 11. minutě přichází první a také poslední gólový moment utkání. K míči se dostal Martinák a nikým nehlídaný prošel středem a vystřelil. Kouba zareagoval pozdě a míč končil v síti 0:1. Ve 14. minutě se dostává k míči Portych, nacetroval krásný míč do velkého vápna, ale tam bohužel nikdo nebyl. Ve 23. minutě zahrávají rohový kop hosté. Míč se dostal k Hančlovi a ten pohotově vystřelil. Pouze mimo branku. Ve 24. minutě znovu hosté zahrozili. Po levé straně proklouzl Pokornému pravý útočník, ten nacetroval přetažený míč na zadní tyč a tam byl osamocený Urban, který podklouzl a míč naštěstí minul. Ve 25. minutě uskutečnili hosté podobnou situaci jako předtím, ale jen s jedinou změnou a to, že centr letěl z levé strany. Ve 27. minutě míč poletoval na území pokutového kopu a Martinák se nebojácně do míče vrhl nůžkama. Kouba chytá. Ve 30. minutě Tichý nacetroval do velkého vápna, kde byl Cvetkovski, ale ten vystřelil pouze alá „malou domů“. Ve 31. minutě zahrával rohový kop Jícha, míč se dostal na hlavu Reitermannovi, ten odhlavičkoval, ale pouze nad branku. Ve 34. minutě se dostává ke slovu zase Martinák, tentokrát střílel mimo pravou tyč. Ve 37. minutě Černý stál sám před velkým vápnem, míč se dostal k němu, ale přestřelil ochranou síť. Ve 34. minutě se dostává ke slovu zase Martinák, tentokrát střílel mimo pravou tyč. V 38. minutě přihrál Portych Cvetkovskému, ten „nalil“ Jíchovi - vystřelil, ale míč se odrazil od hostů a tak se kopal rohový kop. Rohový kop byl rozehrán Jíchou, ze kterého vznikl další rohový kop. Další rohový kop byl zase bezúspěšný. Ve 41. minutě si udělal menší výlet až na území pokutového kopu Kučera, ale vystřelil nepřesně. Ve 44. minutě přichází momentka Kouby, kdy byl centr z levé strany, míč se dostal na hlavu hostů a Kouba neskutečně rychle zareagoval a míč chytil.

Do druhého poločasu jsme vstoupili beze změn. V 50. minutě běžel sám na branku Cvetkovski, ale míč mu utekl a střela byla velmi malá na to, aby tam vůbec doletěla. V 53. minutě centroval Reitermann před branku, míč skončil na noze Cvetkovského, ten znovu zakončuje nepřesně. V 59. minutě zahrával volný přímý kop Jícha, míč letěl směrem do šibenice, ale pouze lízl spojnici branky. V 64. minutě zahrával David před naším vápnem volný přímý kop, ze kterého se nenaskytla hostům žádná šance. V 67. minutě utekl obráncům Černý, vystřelil, ale pouze do rukou brankáře Lačíka. V 72. minutě zahrozili jedovatou střelou ze 30 metrů hosté, ale míč jen těsně nad. V 77. minutě znovu nebezpečná střela na naši branku, ale Kouba skvěle zachraňuje situaci. V 80. minutě hráč hostí utekl našemu obrannému celku, obehrál brankáře, s míčem si až moc pohrával, jakoby nechtěl dát gól a do střely se mu postavil Bous a tak zachránil situaci. V 83. minutě jsme ukázali nesmírně hezkou fotbalovou akci. Jícha poslal míč na Reitermanna, ten poslal Černého, Černý míč nakopl na Cvetkovského, ten vystřelil, ale střela bohužel nebyla moc povedená - nulový výsledek. V 87. minutě zachyboval Vondráček a Hančl se dostal do zakončení - také bezvýsledně.

Poděkování a loučení se s „veterány“ staršího dorostu:

Navždy starší dorost opouští:

Jan Reitermann - odehrál 22 zápasů (1932 minut), obdržel 4 žluté karty v zápasech (Žižkov - podzim, Dukla - jaro, Podolí - jaro, Kačerov - jaro), vstřelil chvályhodných 9 gólů v zápasech (Podolí – podzim, Kačerov – podzim, Háje 2x – podzim, Aritma – jaro, Kačerov – jaro, Vyšehrad 3x – jaro). Další fotbalové radosti bude rozdávat v mužích „A“.

Pavel Cvetkovski - odehrál 20 zápasů (1637 minut), obdržel 1 žlutou kartu v zápase (Vyšehrad - podzim), vstřelil 3 góly v zápasech (Vyšehrad – podzim, Junior – jaro, Vyšehrad - jaro). Další fotbalové radosti bude rozdávat v mužích „B“.

Marek Hájek - odehrál 15 zápasů (1205 minut), neobdržel žádnou žlutou kartu, vstřelil 2 góly v zápasech (Troja – podzim, Aritma – podzim). Jeho vysoká absence byla způsobena zraněním a musela se provést reorganizace obrany. Jeho další angažmá je zatím neznámé, jelikož mu další start zdravotní stav nedovoluje.

Přejeme všem těmto hvězdám, ať se jim daří jak v životě, tak ve fotbalové kariéře a zajisté nám budou chybět jejich fotbalové zkušenosti!

Historické okénko:

Je již po fotbalové sezóně a tak toto okénko bohužel musíme uzavřít. Jsme historicky nejlepší starší dorostenci (omlazené mladšími dorostenci), kteří dokázali vybojovat tolik bodů v jedné sezóně. Dařilo se nám především na podzim, kdy jsme měli v brance Smutného 1993 - nyní v Motorletu, Bára 1992 - ukončil fotbalovou kariéru. Říkáte si, že 2 hráči neznamenají pro tým mnoho. Opak je pravdou. Pomohli nám a veliké DÍK patří i jim. V zimní sezoně se nám podařilo porazit rezervu Zličína a další fotbalové kluby v kategorii MUŽI. Jediný tým, který nás dokázal porazit byl celek Horoměřic, který nakonec turnaj jen o vzájemný zápas vyhrál. Na jaře se dařilo méně, ať už z důvodu absence opor Hájek, Drdlíček, Bára, Smutný nebo jednoduše špatné hry z naší strany. Zapsali jsme se do historie Zličínského fotbalu a jsme na to velice hrdi!

Celkový zisk bodů v minulé sezóně: 36.

Celkový zisk bodů v této sezóně: 45.

Poděkování fanouškům a rodičům jednotlivých hráčů:

Velice děkujeme za Vaši podporu, Vaše názory, shrneme-li to, tak za vše! Bylo příjemné mít za zády podporu fanoušků. Hlavně bychom chtěli poděkovat rodičům za pevné nervy a výdrž při fandění a obhajobě vašich oblíbenců. Doufáme, že nás budete podporovat i v příštích letech a Vaše chuť do fotbalu bude stále stejná. Ještě jednou, DĚKUJEME VŠEM.

Poděkování panu Hlaváčovi (vedoucí mužstva):

Děkuji především za hezky zpracované zápisky ze zápasů, bez kterých by se mi články psali opravdu špatně a také musím poděkovat za fotografie pořízené právě Vaším fotoaparátem.

Fincentrum přebor dorostu, 26. kolo, sobota 18.6.2011, 15:00

FC Zličín 0:1 FC Háje Jižní Město