Ve finále jsme tahali za kratší provaz ….

Na druhý pokus ( zápas byl o týden přeložen z důvodu nezpůsobilého terénu ) jsme v úterý 4.6.2019 dorazili na finále poháru PFS, které se hrálo na neutrálním hřišti ve Štěrboholích.

Již při vstupu na stadion jsme byli hodně znepokojeni a hlavně zklamaní při pohledu na hrací plochu! Hřiště bylo neposekané, strašně hrbolaté - s trenérem Unionu jsme se shodli, že na horším hřišti jsme už hodně dlouho nehráli. Nicméně podmínky byly pro obě mužstva stejné, ale škoda pro fotbal. Nastoupila proti sobě dvě mužstva, která ani jednou v tomto soutěžním ročníku nepoznala hořkost porážky, či ztráty bodu. Tím větší měl zápas pikantnost a favoritem byly přeborové Vršovice. I přes velké vedro se hrálo ve vysokém tempu, s plno osobními i vzdušnými souboji. Vršovičtí měli náznaky šancí i my jsme občas ,,zazlobili“. Pěknou akci jsme předvedli po naši pravé straně, kdy zakončoval Jirůšek, ale jeho pokus gólman vyrazil. Do vedení se dostáváme ve 32.min,.když výbornou kombinační akci připravili oba naši útočníci a zakončující Jirůšek se tentokrát nemýlil, střelou k tyči nás posílá do vedení – 1:0. Po naší vedoucí brance Vršovičtí začali ,,přitahovat šrouby“ a začali získávat převahu hlavně ve středu hřiště, kde se nám nedařilo držet balón. Tři minuty před koncem děláme školáckou chybu u střídaček a hrozící nebezpečí zastavujeme jen za cenu faulu. Následný dlouhý centr řešíme hraničním způsobem při vyběhnutí našeho brankáře, který byl jako nedovolený a hosté mají výhodu pokutového kopu. Patrik sice vystihuje stranu a na míč si lehce sáhne, ale cestě do branky zabránit nedokáže – 1:1. A tímto výsledkem končí i první poločas.

Ve druhém poločase se začal projevovat rozdíl mezi oběma mužstvy, respektive individuální dovednosti hostujících hráčů. Stále více jsme se dostávali pod tlak a nedokázali navázat  na hru z prvního poločasu. Rozhodující moment přišel mezi 60 – 63.min.,kdy jsme dvakrát nedokázali na naší levé straně pohlídat průniky, které si byly hodně podobné a oba bohužel končí brankou v naší brance. Zejména naše druhá obdržená branka byla hodně prapodivná, protože míč se vytáčel  při střele na zadní tyč ven z branky, ale odrazem od drnu, změnil směr ,,zaplul“ za naši zadní tyč!!! I když po rychle inkasovaných brankách se kluci nevzdali, bylo jasné, že na obrat v zápase už asi nebudeme mít sílu. Kluci se snažili, ale i vlastní nepřesnosti jsme hodně míčů ztráceli a tak si vytvořit střeleckou příležitost, bylo pro nás hodně složité a stálo to strašných sil. Hosté, vědomi si dvoubrankového vedení se začali soustředit na defenzívu a podnikali rychlé brejky, které byly nebezpečné. Když jsme hru přeskupili na tři obránce, tak jsme si začali  vytvářet mírnou převahu, ale výsledkem bylo jen nastřelené břevno Vršovic. Zápas tedy končí naší porážkou ( první v soutěžích )a je zcela namístě uznat a pogratulovat k vítězství Vršovického mužstva. Před kluky je potřeba ,,smeknout klobouček“, protože vítězství v soutěži bez prohry ( tedy ještě máme jeden zápas, který ale chceme  zvládnout )náročná cesta do finále, kdy jsme přehrávali mužstva z čela přeboru, bylo pro všechny pěkným zážitkem, ve kterém bylo hodně fotbalových emocí. Kluci ještě jednou velké DÍKY.

FC Zličín : SK Union Vršovice 1:3(1:1).

32.Jirůšek -  43.Blín p.k., 61. Borovička, 63.Bažant.