Ve finále jsme neuspěli …

Po 20 letech nastoupilo naše A mužstvo v úterý 28.5.2024 na Střížkově k finálovému zápasu Teskahor Capu. Před bouřlivou kulisou ( více jak 450 diváků ), kterou vytvořili fanoušci obou mužstev bylo naším soupeřem mužstvo Přední Kopaniny.

Po 20 letech nastoupilo naše A mužstvo v úterý 28.5.2024 na Střížkově k finálovému zápasu Teskahor Capu. Před bouřlivou kulisou ( více jak 450 diváků ), kterou vytvořili fanoušci obou mužstev bylo  naším soupeřem mužstvo Přední Kopaniny.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Na finále pražského poháru jsme se připravovali jako na vrchol jara. Konečně jsme měli k dispozici více hráčů, a tím i možností k obměnám v sestavě. První poločas z naší strany však herně moc dobrý nebyl, Přední Kopanina nás herně předčila. Ale fotbalový osud nás během prvních čtyřiceti pěti minut krutě zasáhl. Ze hry museli jít postupně brankář Petr Mareš, záložník Vasil Popovič a Ondra Kučera. Mareš má silné podezření na rupturu kolenních vazů, Popovičovi se obnovilo zranění stehenního svalů a Kučera utrpěl po úderu loktem od spoluhráče otřes mozku.

Ale ve druhé půli jsme se zvedli a vyrovnali po krásné individuální akci dorostence Matěje Ježka a následné dělovce Martina Kohouta. Naše vyrovnání však platilo jen několik minut. AR1 pustit dvoumetrový ofsajd útočníka hostí Urbana, naši hráči stačili ještě míč z jeho kopeček odvrátit na roh, ale po něm šel soupeř znovu do vedení, když jsme špatně reagovali a byli nedůrazní. V závěru jsme otevřeli hru, hráli na tři obránce, ale ještě před tím Kopanina potrestala naše špatné bránění na pravé straně.  Ve finále jsme ovšem byli ve druhém poločase důstojným protivníkem, utkání mělo velice dobrou kvalitu a úroveň.  A také velice početnou diváckou kulisu. Na Střížkově v hledišti dominovali naši fantastičtí mládežničtí fanoušci.

FC Zličín - FC Přední Kopanina 1:3 (0:1)

Branky: 63. Kohout - 45.+1 Ptáček, 65. Schierreich, 85. Hájek. 

ŽK: 27. Bous, 79. Šmalcl - 23. Mejdr, 57. Asad, 90.+5 Zelenka. 

Rozhodčí: Orel - Tvrz, Sýkora.

Diváků: 450.

Zličín: Mareš (32. Hlous) - Bous (70. Petrák), Horák, Kučera (45. Košút), Žák, Ondrejka - Plánička, Popovič (43. Šmalcl), Ježek - Kohout, Merta (70. Bagou). Trenér: Zdeněk Kudela.

Přední Kopanina: Zavadil - Zelenka, Mejdr, Kučera, Hovorka - Ptáček (87. Vágner), Asad, Mainolfi (87. Kočí), Razetto (60. Schierreich), Bradáč (60. Šalanský) - Urban (73. Hájek). Trenér: Daniel Vott.