V utkání proti Fóru Ukrajinců jsme otočili z 2:0 na 2:3

I přes nepříznivý vývoj v zápase jsme zbraně nesložili a bojovali dál. Nakonec se nám podařilo zápas otočit a získat tak tři velmi důležité body.

Na umělé trávě v Šeberově nás dnes přívítali hráči Fóra Ukrajinců. Vzhledem k tomu, že utkání na podzim přineslo řadu emocí, mimo jiné i 4 červené karty, bylo velmi důležité dnes udržet nervy na uzdě.

Domácí se opět předvedli hlavně dosti nevybíravými zákroky a velkým množstvím emotivních projevů. Už ve třetí minutě zajel domácí útočník do Aleše Rosendorfa, který již držel balon v ruce a byla z toho první žlutá karta a obavy o našeho gólmana. Aleš utkání dohrál se sebezapřením do konce, po utkání však byla jeho holeň ozdobená velkou boulí. Ve 25.minutě neudržel nervy domácí Lesyk a udeřil Standu Belka, následovala červená karta a odchod hráče pod sprchu. Bohužel ve 29.minutě dostáváme dost hloupý gól, když se balon obloučkem snáší k naší bráně a Aleš nepochopitelně jen kontroluje. K úžasu všech míč končí v naší síti (i rozhodčí se pohledem přesvědčuje, jestli v síti není díra) – bohužel není 1:0. Ve 35.minutě Jakub Nešpor uvolňuje kolmicí Pavla Zbožínka, který se tak dostává do jedné z mnoha dnešních loženek, bohužel v samostatném úniku trefuje pouze tyč domácí branky. Do konce prvního poločasu se již nic podstatného neodehrává.

Do druhého poločasu nastupujeme se změnou v rozestavění a s jedním střídáním, kdy místo Zdeňka Šlehofera nastupuje Jakub Vokurka. Naší snahu o rychlé vyrovnání komplikuje situace z 54.minuty, kdy domácí zahrávají přímý volný kop z levé strany ze vzdálenosti cca 22 metrů. Následnou střelou sráží naše zeď do protipohybu Aleše Rosendorfa a ten se jen bezmocně kouká jak míč končí v naší síti – 2:0. V 58.minutě nás dostává do hry pěkná individuální akce Jakuba Nešpora, který se uvolňuje přes dva obránce a s přehledem dává kontaktní gól na 2:1. V 59.minutě Pavel Zbožínek uvolňuje na hranici velkého vápna opět aktivního Jakuba Nešpora, bohužel jeho nedůrazná střela končí tentokrát mimo domácí branku. V 63.minutě se odražený míč dostává k Tomášovi Krupičkovi, který však balon netrefuje tak jak by si asi představoval. V 64.minutě se do šance dostávají domácí, ale Aleš Rosendorf nás drží ve hře skvělým zákrokem. V 67.minutě se po faulu na Nešpora staví k rozehrání přímého volného kopu Jakub Vokurka a přesně ke vzdálenější tyči nedává gólmanovi šanci – 2:2. V 68.minutě běží opět tváří v tvář Pavel Zbožínek domácímu brankáři, který jeho sice tvrdou, ale nepřesnou střelu vyráží na roh. V 77.minutě sráží domácí obrana střelu Jirky Janíčka pouze k nohám Jakuba Nešpora, který přesnou střelou dostává náš tým do vedení – 2:3. V 86.minutě nás podržel opět Aleš Rosendorf, kdy se domácí útočník prosadil až před Aleše, který ho pěkným zákrokem vychytal. Z následného protiútoku uvolňuje Tomáš Krupička na pravé straně Vencu Kučeru, který střelou z první trefuje pouze domácího brankáře (Venca tak opět pohrdá motivační odměnou za vstřelený gól, kterou je basa šampaňského od vedoucího mužstva Jirky Komínka). V 87.minutě se do pěkného zakončení dostal Sergey Greshnyakov, když přesný Zbožínkův pas končí na jeho hlavě, bohužel balon jen o centimetry míjí pravý horní roh domácí branky. Utkání se již dohrává pod naší kontrolou a stav se již nemění. Odvážíme si tak ze Šeberova tři velmi důležité body.

Filip Mírek (trenér FC Zličín B): „Za dnešní bojovný výkon musím určitě všechny pochválit, všech 14 hráčů dnes vystupovalo jako jeden tým, který chce získat body. Velmi důležité bylo, že jsme utkání zvládli i po psychické stránce, kdy některé zákroky a především slovní výlevy domácích hráčů byli opravdu nepochopitelné.“