V Milovicích nám střílení gólů nešlo

První zimní turnaj jsme odehráli v pěkné hale v Milovicích. V této hale jsme hráli poprvé, ale určitě ne naposledy. Škoda jen toho výsledku. Hra byla slušná, ale bojovnost a především střílení gólů nám chybělo.

První zimní turnaj jsme odehráli v pěkné hale v Milovicích. V této hale jsme hráli poprvé, ale určitě ne naposledy. Škoda jen toho výsledku. Hra byla slušná, ale bojovnost a především střílení gólů nám chybělo.

První utkání jsme narazili na Neratovice, rychle jsme po dvou osobních chybách inkasovali a nemohli se dostat do hry. Pak se nám podařilo vyrovnat góly Marka Peška a Šimona Horyny, vytvořili si několik dalších slibných příležitostí, ale protlačit míč do branky se nepodařilo. V poslední minutě jsme dostali výhodu pokutového kopu, ale Honza Šilhán s ním naložil hodně lajdácky a tak skončilo utkání remízou.

 

Druhé utkání nám do cesty postavilo Horní Měcholupy. To byl soupeř z kategorie slabých, rychlými kombinacemi jsme soupeře rozebrali a po brance se připsalo 6 z 8 hráčů na hřišti – Jiras, Pešek, Horyna, Flieger, Šilhán, Loskov. Přesto jsme se nevyvarovali 2 chyb a Měcholupy kosmeticky upravili skóre na 6:2.

 

Třetí utkání nám do cesty postavilo Pragu Praha. Ti nás vysoko porazili, ale styl hry přihraj to na hráče č. 6 (Erik Veselý) a ten vybombí odkudkoliv a možná z toho bude gól, fotbal moc nepřipomínal, ale my jsme mu to usnadnili svým lajdáckým přístupem k bránění – hlavně naši útočníci, které jsem před zápasem na toto připravoval mu nechávali moře času a prostoru. Dva čestné úspěchy zaznamenali Honza Šilhán a Artur Loskov. Prohra 7:2.

 

Čtvrté utkání a tým Peček. Prohrávali jsme 2:0, otočili na 2:3 góly Peška, Horyny a Loskova a také neproměnili spoustu šancí, které jsme si vypracovali. Pak Pečky dotáhli po dalším odfláknutém souboji při bránění a aby toho nebylo v poslední minutě strhli vedení na svou stranu definitivně 3:4.

 

Poslední utkání a tým Zelenče, ujali jsme se vedení, branku vstřelil Johan Luber po pěkné průniku a nenápadné střele. Ale naši chlapci byli opět nepoučitelní, nehráli naplno, nechtěli bránit naplno a vracet se a tak Zeleneč dvakrát po závaru dotlačila míč do branky. Dá se říci, že si kluci ze Zelenče tímto zajistili vítězství na turnaji a k dobru mohli vybrat od našich útočníků ještě vstupné, protože naši útočníni místo toho aby se vrátili a pomohli zabránit přečíslení, tak stáli a jen od půlky koukali jak to asi dopadne v roli diváků.

 

Našemu týmu jsem turnaj zhodnotil 4 slovy - „Bez bojovnosti to nejde!“. Hrát bez zápalu opravdu nejde, resp. jde, ale pak nelze očekávat nějaké úspěchy, na které kluci mysleli a hovořili o nich. No nic zpět na zem. Herně to nebylo tak špatné. Trápí nás proměňování šancí, na tomto turnaji hodně chyběla bojovnost u některých jedinců, kteří si tak sami určují svůj osud. Když se nechtějí na hřišti vydat ze všech sil, tak na něm nemají co dělat, popř. dostávat toliko prostoru v turnajích dalších. Dravců na uvolněné místo; místa je dost - „Každý svého štěstí strůjcem!“. No nic prohráli jsme vem to ďas, za týden hrajeme zas – v sobotu turnaj v Králově Dvoře v neděli ve Zbuzanech.

 

Ale abych nebyl zase tak negativní, tak svým výkonem i bojovností mne zaujali Marek Pešek (až na 2 velké taktické chyby, ale to zlepšíme), Artur Loskov a Matěj Jiras. A také na svém prvním turnaji za nás mne potěšila naše německá posila Johannes Luber, herní přehled má dobrý, dal si svůj první gól, rozšiřuje nám paletu střelců trestných kopů – Johan má ránu jako z děla, jen musíme zapracovat trochu na koordinaci, protože Johan ví jak kterou situaci řešit, ale ne vždy kvůli výše zmíněné koordinaci se mu povede ji provést na 100%.

 

FC Zličín – Neratovice 2:2 branky: Pešek, Horyna

FC Zličín – Horní Měcholupy 6:2 branky: Pešek, Horyna, Flieger, Jiras, Šilhán, Loskov

FC Zličín – Praga Praha 2:7 branky: Loskov, Šilhán

FC Zličín – Pečky 3:4 branky: Pešek, Horyna, Loskov

FC Zličín – Zeleneč 1:2 branka: Luber
Sestava: Matějovský - Pešek, Posukan, Loskov, Flieger - Luber, Jiras, Šilhán, Horyna

 

Góly:

- 3x Pešek, Horyna, Loskov

- 2x Šilhán

- 1x Jiras, Luber, Flieger



Pořadí:

  1. Zeleneč
  2. Praga Praha
  3. Pečky
  4. Neratovice
  5. Zličín
  6. Horní Měcholupy


Cenu pro nejlepšího hráče FC Zličín převzal Artur Loskov.