V Králově Dvoře krásné 3. MÍSTO, které oku lahodilo

V neděli 23.2. jsme odehráli další halový turnaj, tentokráte výborně obsazený v Králově Dvoře (celkem 4 týmy hrající elitní skupinu starších přípravek v Praze). Podařilo se nám porazit Bohemians 1905, obě mužstva Motorletu, sehrát nervydrásající duel s Královým Dvorem a jen těsně po výborném výkonu podlehnout vítězi turnaje AFK Loděnice. Navíc byl Ondra Matějovský korunován jako nejlepší brankař celého turnaje.

První zápas turnaje nám do cesty postavil Bohemians 1905, kteří hrají elitní skupinu přípravek. Do utkání se nám podařilo vstoupit velmi aktivně, dobře jsme praktikovali vysoký presink a soupeře nenechali rozehrát a sami si vytvářeli velké množství šancí. Vedení jsme se ujali po penaltě, kterou bezchybně proměnil Matěj „Kakao“ Veverka. Bohemka však vzápětí srovnala. Poté se nám podařilo Bohemku vykombinovat a Kristian Komani už neměl v zakončení problém, 2:1. Hosté však povedenou ranou z dálky srovnali na 2:2. Pak Matěj Veverka využil dobré práce útočníků, kteří napadali rozehru brankaře a přinutili ho k nepřesné přihrávce a z poloviny hřiště ho parádně přehodil. Bohemka však opět dokázala srovnat krok, když i trochu šťastně po tečované střele přehodili Ondru v brance. Minutu před koncem však Matěj Jiras perfektním trestným kopem rozhodl zápas, 4:3.

Druhé utkání, druhý soupeř hrající elitní skupinu přípravek - Motorlet A (Barrandov). Na soupeř jsme vlétli a dostali se do vedení 3:0 (Pešek, Komani, Pešek). Motorlet pak snížil, ale Šimon Horyna nám vrátil pohodlné vedení o tři branky. Motorlet pak v závěru korigoval na 4:2.

Třetí utkání nám do cesty postavil domácí Králův Dvůr. Domácí nám svým stylem hry – překopávání obrany a střelbou z dálky vůbec neseděli. Dostali se do pohodlného vedení 3:0 a byli jsme „na ručník“. Pak přišli závěrečné 3 minuty a neskutečné týmové vzepětí, které odstartoval Šimon Horyna svým důrazem ve vápně a gólem, Honza Šilhán doklepl do prázné branky skvělou kombinaci na jeden dotek, pak jsme spálili několik dalších příležitostí, trefili tyčku, soupeře jsme mačkali na vlastní polovině. Nakonec jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, které nám vystřelil 5 vteřin před koncem Artur Loskov. Hrát ještě minutu troufám si tvrdit, že bychom vyhráli.

Čtvrté utkání nám do cesty postavilo Motorlet (Jinonice), kteří v přípravkové soutěži jsou druzí o skóre za Bohemkou a jsou před Spartou, Slávií, Duklou. Takže nic lehkého. Kluci se jich však ani trochu nezalekli a vlétli na ně. Perfektním důrazem vybojoval míč Marek Pešek a Kristian Komani gólem otevřel gólový účet. Motorlet dokázal však povedenou kombinací srovnat. Ani my jsme se nenechali zahanbit a soupeřovu obranu jsme povedenou kombinací pasovali do role statistů a Kristian Komani si připsal další gól, 2:1. Pak však Motorlet využil nedůslednosti našich útočníků, kteří jaksi „zapomněli“, že jsou předními obránci a jako první mají bránit a Motorlet krutě naěi nedůslednost potrestal a otočil na 3:2. Pak jsme si vypracovali několik šancí, ale zakončení nebylo přesné, popřípadě dost razantní. V závěru pak z brejkové situace Motorlet zaslouženě vstřelil branku na 4:2. Přesto to byl skvělý zápas z naší strany, kdyby nepřišli ony výše zmíněné chyby mohli jsme si připsat dnes další hodně cenný skalp.

Páté utkání nám do cesty postavilo kluky z Loděnice, kteří zatím nezaváhali. A hned od začátku bylo znát proč. Hráli velmi líbivý fotbal, plný narážeček a pohybu. Perfektními kombinacemi se dostali do vedení 3:0. Pak však přišla opětovně naše „zázračná“ poslední 3 minutovka. Kdy jsme soupeře zatlačili na vlastní polovinu a góly Honzy Šilhána a Kristiana Hodovanetse snížili na 3:2. Škoda, že jsme nezačali hrát dříve, protože poslední 3 minuty Loděnice netušila kde jim hlava stojí a jejich hra se změnila na odkopávání míčů co nejdál od vlastní branky, škoda, že se nehrálo o minutu déle, ten třetí gól bychom jistě vstřelili.

Šesté utkání a zápas s Motorletem B (Barrandovští). Karty byli rozdány jasně, výhra nás posune před soupeře a zajistí nám 3. místo. Motorlet působil dost přesvědčivě, a hlavně ještě jsme je s nimi v zimních turnajích nezískali ani bodík, což nás trochu vylekalo, ale v zápase jsme tyto předzápasové prognózy postavili „na hlavu“. Kluci toužící po medaili na soupeře vletěli a od první minuty diktovali tempo hry. Nepouštěli soupeře přes půl a velmi organizovaně presovali. Po třech minutách hry jsme dostali výhodu pokutového kopu, ale Matěj Jiras střílel vedle. Kristian Hodovanets pak dokázal se štěstím přehodit brankaře Motorletu a bylo to 1:0. Pak jsme promarnili několik šancí a zahrozil i Motorlet, ale Ondra Matějovský nás podržel třemi dobrými zákroky. Pak jsme opět zužitkovali náš presink a Šimon Horyna vstřelil uklidňující branku na 2:0. Po tomto zápase bylo jasné, že už nemůžeme být předstiženi.

Kluky jsem trochu nechal vycukat a neprozradil jim toto rozuzlení a nechal je v napětí až do vyhlašování. Při vyhlašování pak byl Ondra Matějovský zvolen nejlepším brankařem turnaje. Toto ocenění si zasloužil, protože opravdu zachytal perfektně a jeden smolný gól nemohl toto ocenění změnit.