V Ďáblicích jsme sahali po bodu.

V sobotu odpoledne jsme sehráli další mistrovský zápas, tentokrát na pěkném pažitu SK Ďáblice.

Před zápasem jsme museli řešit problémy se sestavou, protože už z  tak úzkého kádru vypadli kvůli nemoci  čtyři hráči, a tak jsme zápas museli odehrát bez možnosti střídání ! Od začátku to byl domácí team, který měl převahu a hra se odehrávala hlavně před naším vápnem. Domácí, kteří měli jasnou výškovou převahu otevřeli skóre ve 12.min.,když se středem hřiště mezi obránci prosadili 1:0. I nadále jsme byli pod tlakem a brejky, na které jsme chtěli spoléhat nám vůbec nevycházely. Několikrát nás dobrými zákroky podržel v brance Masopust, ale ve 27 min. již byl krátký na zakončení domácích 2:0. Naše nasazení  a pohyb byl v prvním poločase špatný a tak jsem byl rád, že jsme první poločas přežili jen se dvěma obdrženými brankami !

Druhý poločas byl z naší strany mnohem aktivnější a na hřišti to bylo znát. Již ve 39 min. jsme měli výhodu trestného kopu. Jeho zahráni se ujal Muller a pěknou technickou střelou skoro do šibenice nedal domácímu gólmanovi šanci 2:1. Bohužel naše naděje klesly ve 43 min. když při závaru před naší brankou jsme nedokázali míč odkopnout i když jsme ho měli na našich kopačkách – 3:1. V této fázi zápasu jsme byli hodně pasivní , za což jsme byli také potrestáni . V 56 min. si vybral slabší chvilku brankář Masopust, nedokázal si poradit s volným kopem, který domácí zahrávali a k údivu všech ,skončil v naší brance 4:1. V tu chvíli to s námi nevypadalo dobře, ale kluci se nesložili a když jsme v 61 min. snížili na 4:2, trefil se Derda , naše mužstvo ožilo. Naše naděje a aktivita byla ještě větší o minutu později, kdy míč zatáhl Derda a pěkný centr se dostal až na hlavu Ďubašíka, který s přehledem snížil na 4:3. Domácí byli vývojem zápasu zaskočeni a posledních pět minut se odehrálo na polovině domácích. Vyrovnání viselo ve vzduchu, ale dva závary které jsme si vytvořili zůstaly bohužel nevyužity a tak z Ďáblic odjíždíme s prázdnou. I přes prohru musím kluky pochválit za bojovnost a zejména výkon v druhém poločase, který předvedli a dokázali, že se dá hrát s každým………

1. A třída skupina B, 3. kolo, sobota 21.9.2013, 14:45

SK Ďáblice 4:3 FC Zličín