V Běchovicích na 5. místě

Starší přípravka A odehrála v sobotu 22. března venkovní turnaj v Běchovicích, kde obsadila konečné páté místo.

Starší přípravka A odehrála v sobotu 22. března venkovní turnaj v Běchovicích, kde obsadila konečné páté místo.

První utkání nás čekala Slavia Jesenice, v utkání jsme si vytvořili obrovné množství šancí, ale nedokázali je proměnit i díky dobře chytajícímu brankaři Jesenice. V závěrečných dvou minutách jsme vyrobili dvě chyby a to nás stálo remízu. Nejprve Matěj Jiras nezvládl kličku jako poslední a Jesenice z brejku skórovala a poté jsme se nesmyslně zhlukli uprostřed hřiště a Jesenice nám dokázala sebrat míč a dalšího brejku skórovala.

 

Druhé utkání jsme narazili na domácí Běchovické áčko. Domácí se do nás pustili a dva nedůrazné souboje znamenali šance, které domácí proměnili. Pak se nám po náramném sólu Kristiana Komaniho podařilo snížit, ale vzápětí si Kristian hlavou vstřelil nešťastný vlastní gól a nakonec to skončilo 4:1.

 

Poslední utkání nám do cesty postavilo družstvo Junioru a jejich kluci po několika minutách začali doufat v brzký konec, protože jsme je zatlačili do defenzivy a ke konci to připomínalo exhibici, kdy si naši kluci (někdy až hodně nesportovně) ze soupeře dělali kličkami srandu. Utkání skončilo 8:1.

 

V utkání o 5. místo jsme narazili na Sokol Tuklaty, poměrně brzo jsme se ujali vedení 2:0, Tuklatští srovnali na 2:2, ale Dominik Houdek dokázal obelstít brankaře a dostali jsme se do vedení 3:2. Do konce zbývalo pár vteřin a Ondra Matějovský v brance váhal s rozehrávkou až ho o míč obrali a bylo to 3:3. Následoval penaltový rozstřel. První penaltu Tuklaty proměnili. Kristian Komani tvrdou ranou po zemi k tyči srovnal. V druhé sérii Ondra poslední gól parádně odčinil, nejprve slušně umístěnou penaltu chytil a poté sám svůj pokus nekompromisně napálil do branky. Ve třetí sérii Tuklaty dali branku a tíha okamžiku spočinula na Matějovi Jirasovi, ten však s chladnou hlavou penaltu proměnil a kluci se zaradovali z konečného pátého místa.

 

Páté místo považuji za slušné umístění i vzhledem k tomu, že příležitost dostali kluci, kteří nejsou výkonnostně tak silní a tomu i dnes odpovídali soupeři. Zítra nás čeká turnaj v Králově Dvoře, kde narazíme na soupeře kvalitativně vyšší úrovně a uvidíme jak se s nimi poměříme.

 

Naše zápasy:

 

Slavia Jesenice – FC Zličín 2:0

Běchovice A – FC Zličín 4:1 Gól: Komani

Junior – FC Zličín 1:8 Góly: 3x Houdek, 2x Horyna, Komani, Flieger, Pressler

 

zápas o 5. místo

 

FC Zličín – Sokol Tuklaty 3:3, 3:2 p. k. Góly: Flieger, Pressler, Houdek, penaltu proměnili Komani, Matějovský, Jiras

 

Sestava: Matějovský – Korynta „K“, Posukan, Flieger, Horyna – Komani, Jiras, Houdek, Pressler

 

Pořadí:

1. Slavia Jesenice

2. AC Sparta Praha - dívky

3. Běchovice A

4. Běchovice B

5. Zličín

6. Tuklaty

7. Junior

8. Xaverov