Úvod turnaje nám nevyšel

V sobotu 10. ledna jsme úvodním zápasem zahájili zimní turnaj mladších žáků na Zličíně.

V sobotu 10. ledna jsme úvodním zápasem zahájili zimní turnaj mladších žáků na Zličíně.

Soupeřem nám byl Králův Dvůr, který byl věkově víceméně vyrovnaný soupeř (jen 3 hráči roč. 2002). První poločas patřil nám, kombinovali jsme dobře, dařilo se nám dostávat do šancí, ale tam nám chyběla přesnost, důraz a síla v zakončení. Přesto jsme se zaslouženě ujali vedení. Po akci na levé straně se v šanci objevil Matěj Veverka a prostřelil brankaře hostů, který je však po celý zápas dobrým výkonem držel. Králův Dvůr měl několik náznaků šancí, ale nic většího.

Druhá půle přinesla už jiný obraz hry. Hosté přidali na tempu, ale bylo to stále vyrovnané utkání. My jsme však veškerou finální fázi řešili nepřesně a zbytečně zbrkle. Hosté vyrovnali poněkud šťastně, když si střelu mířící vedle, srazil do branky Dominik Korynta. Druhý gól přidali hosté po penaltě. Třetí a čtvrtý gól padl z brejkové situace, kdy jsme se snažili útočit a vzadu zůstávala okénka.

S herním výkonem jsem byl především první poločas spokojený. Hráli jsme dobře kombinačně. Bohužel jsme to nevyjádřili gólově. Mít tolik šancí a dát jen 1 gól je smutné. Na druhou stranu hosté měli jistého brankaře, který dobře sbíral i všechny centrované míče ze stran. V druhé půli jsme nehráli s takovým pohybem jako v té první a to se nám vymstilo.

Závěrem - herně to bylo slušné, musíme trochu zesílit a především se zlepšit ve finálním řešení. Nyní větší část zápasů budou hrát mladší žáci A (ročník 2002). Nás ještě ze ZT čekají 2 zápasy, pak operativně a dle potřeby zařídíme nějaký ten přátelák.

Sestava: Matějovský - Korynta, Posukan, Flieger, Jiras, Horyna, Houdek, Veverka, Šilhán, Klomínková, Novák, Surmaj, Pressler.