Utrápené vítězství na Braníku

Další utkání jsme odehráli na půdě Braníku. Potřebovali jsme nutně vyhrát a dostat se zpět do vítězných kolejí. To se nám povedlo, ale výkon našeho mužstva byl hrůzostrašný. Fotbal se však hraje na góly a ty jsme vstřelili my.

Před utkáním nám bylo trenérem promluveno do duše, že je nutné na tomto hřišti zvítězit, abychom dotáhli vedoucí týmy tabulky, ale především vytvořit si co nejvyšší bodový náskok nad dotahujícím Kačerovem. Vyhráli jsme, ale pořád je co zlepšovat.

Do prvních minut jsme vstoupili velmi špatně. Ztráceli jsme balon na polovině soupeře a mezi naší obranou a zálohou byla velká mezera. Braník toho využíval a naše obrana byla hodně vytížená. Už ve 12. minutě se hráč domácích dostal přes zálohu a nacentroval míč přímo na nohu Hajducha, který byl neúspěšně atakován Landou a vystřelil. Kouba střelu vyrazil pouze k pravé tyčce a k míči rychle dobíhal Landa s Hajduchem, ale tento souboj už vyhrál Landa a vykopával míč z brankové čáry. V 15. minutě se naskytla pro domácí další slibná šance, kterou však zazdil Truska a vystřelil pouze nad naši branku. V 17. minutě znova utekl Hajduch Landovi a vystřelil na Koubu, který napodruhé úspěšně chytil. Ve 22. minutě se už do šancí dostáváme my. Cvetkovski vyvezl balon po pravé straně a nacentroval přes celé pokutové území na Tichého, který vystřelil pouze vedle pravé tyče. Ve 24. minutě si udělal výlet Silovský, ten se dostal přes 4 naše hráče a z penalty vystřelil mimo branku. Teď přichází na řadu první gól utkání. Ve 34. minutě Žárský vystřelil z 30 metrů doprostřed branky, ale Kouba stál velice špatně a míč se ocitl za jeho zády 1:0. Ve 37. minutě se výborně uvolnil Nožička a běžel sám na branku domácích, ale míč si bohužel hodně předkopl a brankář Fajt mu míč odkopl. Ve 43. minutě jsme rozehrávali roh z levé strany, který byl přetažen na pravou stranu, kde stál Cvetkovski, ale odhlavičkoval mimo. Ve 44. minutě přesprintoval celou půlku hřiště Šindelář a míč dotáhl až přímo k rohu domácích a přihrál před úplně prázdnou branku D. Černému, který branku nepochopitelně minul. Ve 45. minutě vybojoval míč Cvetkovski a dal možnost Tichému, který se tentokrát nemýlil a vstřelil vyrovnávací gól 1:1. V té samé minutě si mohl vylepšit reputaci D. Černý, když běžel sám na branku, ale nastřelil pouze brankáře.

O přestávce jsme si s klukama v šatně vyřikali naše chyby, pozitivně se naladili na druhý poločas a řekli jsme si, že se už nedopustíme dalších chyb. V 59. minutě znovu utekl Šindelář obráncům po levé straně a odcentroval před prázdnou branku, kde stál Nožička a zvýšil skore na 1:2. V 62. minutě si znova bere slovo Šindelář, ale na tentokrát o balon přišel a dal příležitost Truskovi, který vystřelil, Kouba míč vyrazil a na roh odkopl Landa. V 67. minutě Nožička zatáhl míč na pravou stranu vápna, nacentroval před branku, ale Černý míč míjí a Tichý netrefuje branku. V 68. minutě z následné akce střílí ale míjí Cvetkovski. V 75. minutě Šindelář běžel po levé straně, narazil si s Nožičkou a Šindelář střílel do vnější strany pravé tyče na domácí branku. Nastřelil pouze tyčku. V 76. minutě udělali chybu domácí v rozehrávce a toho využil Šindelář, který šel sám na branku, ale nastřelil pouze brankáře. V 78. minutě Šindelář přihrává z otočky na levou stranu do běhu Tichému, který střílí, ale sraženo na roh, který nebyl využit. V 82. minutě zahrozili domácí z pravé strany, kde nacentroval domácí hráč balon do vápna, kde hlavičkoval Portych, ale vedle pravé tyče Koubovi branky.

Historické okénko:

V minulé sezóně jsme dosáhli historicky nejvyššího zisku bodů za celou sezónu. Bylo jich 36. Nyní v tomto ročníku máme bodů 38 a rekord můžeme stále zvyšovat. Na to, abychom udělali co nejvyšší počet bodů máme ještě před sebou 7 zápasů. Přijďte nás dále podpořit. My Vám na oplátku můžeme slíbit, že podáme nejlepší výkon. Děkujeme!

Fincentrum přebor dorostu, 19. kolo, neděle 01.5.2011, 17:00

ABC Braník 1:2 FC Zličín