Úspěšná fotbalová sobota nejmenších zličíňáků

Možná byste podle titulku očekávali, že všechna utkání byla pro zličínskou mladší přípravku A i B, kterou mají na starost trenéři Martin Zahálka, Aleš Rosendorf a Richard Valoušek, vítězná a tedy proto i ta spokojenost. Jak však sám fotbalový svaz určil, vítězství a porážky nejsou u mládeže vůbec podstatné a tak se hraje jen o dobrý pocit. Ten jsme po sobotních dvou zápasech rozhodně měli, protože hra našich dětí měla "hlavu i patu" a především ji nechybělo fotbalové myšlení, chuť a odvaha. I když právě posledně jmenovaná vlastnost přišla vždy až v průběhu zápasu...

Možná byste podle titulku očekávali, že všechna utkání byla pro zličínskou mladší přípravku A i B, kterou mají na starost trenéři Martin Zahálka, Aleš Rosendorf a Richard Valoušek, vítězná a tedy proto i ta spokojenost. Jak však sám fotbalový svaz určil, vítězství a porážky nejsou u mládeže vůbec podstatné a tak se hraje jen o dobrý pocit. Ten jsme po sobotních dvou zápasech rozhodně měli, protože hra našich dětí měla

...tak například dopolední duel "béčka" (ročníky 2004, 2005) na Černém Mostě proti Kingu toho byl dokonalou ukázkou. První třetina skončila 5:1 pro domácí, kteří se sice nedostali ani jednou za půlku, ale díky malému hřišti se podařilo jejich brankáři (!!!), který převyšoval naše hráče minimálně o hlavu zařídit střelami přes půlku (a někdy i přes celé hřiště) vysoký náskok.

Naše hra však byla trpělivá, nechyběla jí snaha neustále kombinovat a střílet. Díky tomu jsme se dostali do hry a závěr zápasu dohrávali za nadějného stavu 5:3 pro domácí. Naši útočnou aktivitu však King dokázal v závěru opět dvěma brankami z velké dálky utlumit.

 

Odpolední duel našeho "áčka" se hrál na dvou hřištích závoveň v Kunraticích proti domácím a opět se ukázalo (což je pro nás trenéry nesmírně pozitivní), že když na nás soupeř postaví jedno silné a jedno slabé mužstvo, naši hráči dokáží hrát se silnějším soupeřem vyrovnanou partii a toho slabšími doslova deklasovat.

I proto zadní hřiště ovládli zličíňáci po jasném výsledku 15:4. Druhá parta se pak prala o každý metr. A i když v první třetina hrála zakřiknutě a pětkrát inkasovala, v dalších částech utkání náskok ztenčila na rozdíl jediného gólu.

 

King - Zličín MP-B 7:3

Sestava: Rožko - Derose, Jindřišek, Hornof, Smetana (C), Rohovský, E. Klomínková, N. Klomínková, Pešek, Kán, Milata.

Branky: 2x E. Klomínková, Rohovský.