Uhráli jsme důležité 3 body na Hájích

Do prvního jarního zápasu jsme nastoupili v sobotu 22. března na umělé trávě na Šeberově. Tam jsme se utkali v předehrávaném 26. kole s dalším aspirantem na sestup - FC Háje.

Do prvního jarního zápasu jsme nastoupili v sobotu 22. března na umělé trávě na Šeberově. Tam jsme se utkali v  předehrávaném 26. kole s dalším aspirantem na sestup - FC Háje.

Utkání jsme nezačali nejlépe a již v 10. minutě jsme po soupeřově kombinaci prohrávali 0:1. V dalších minutách měl stále soupeř trošku navrh, ovšem ve 32. minutě se po krásné narážecce dostal do vápna Urban a následně byl faulován. Rozhodčí bez většího otálení pískl penaltu, kterou se štěstím proměnil Kurina. Ten se ovšem k exekuci penalty moc nehrnul, jako většina hráčů našeho týmu, ovšem po delší diskuzi se nakonec přece jen rozhodl na pokutový kop jít. Ve 40. minutě měl soupeř asi největší příležitost strhnout vedení na svojí stranu, ovšem darovaný trestný kop z hranice vápna trestuhodně zahodili. Této situaci předcházela špatná domluva obrany s brankářem, kdy David Schopf na poslední chvíli fauloval hostujícího hráče, za což si vysloužil žlutou kartu. Poločas tak skončil smírně 1:1.

Ve druhém poločase jsme začli aktivněji. Bohužel až do 60. minuty jsme se nedokázali prosadit. Naštěstí máme rychlého útočníke Štefana Kurinu, kterému krásně naservíroval z naší poloviny Šparlinek do hostujícího vápna, kde náš útočník bez větších obtíží prostřelil hostujícího gólmana. V dalších minutách se hra přenášela z jedné strany na druhou a to až do 80. minuty, kdy jsme si nepohlídali na zadní tyčce soupeřova hráče a ten se dokázal po centru o rohového praporku prosadit. 2:2. V té chvíli se začal soupeř stále více tlačit do útoku, to se mu ovšem v 90. minutě vymstilo. Franc vyslal po lajně Rajského, který zatáhl balón až na hranici málého vápna a krásnou křižnou přihrávkou nalezl v pokutovém území Maye a ten nekompromisně zakončil. Konečný výsledek tak 3:2 a důležité 3 body!