U19 veze z Ďáblic bod

V 17. kole Pražského přeboru staršího dorostu nastoupil náš dorost na hřišti SK Ďáblice.

Naše U19 sehrála další venkovní mistrák na travnatém povrchu v Ďáblících. Moc nám nevyhovoval přes velikonoční svátky zrovna termín zápasu, kde jsme jeli se 13 lidmi bojovat o body! Musíme si poradit i s těmito nepříjemnostmi a zvládat i takto zápasy.

Začátek zápasu chytáme velice dobře do 6min si vypracováváme dvě tutovky, ale nejsme schopni ani jednu proměnit. Potom v 9min střílíme břevno, kde se míč odráží za čáru a ven, ale sudí nevidí a ani pomezní. Taková už klasika šancí máme dost a efektivita nula. Soupeř má první střelu v 16min a trestá na 1:0. To nás sráží do kolen. Běží 29min a sudí po faulu v našem vápně píská penaltu pro domácí. Z lavičky jsem viděl možná lehké brknutí a náš hráč o poločase říkal, že přísahá, že se ho nedotkl. No nic penalta je na světě a Ďáblice tuto výhodu s přehledem proměňují na 2:0. To se bude těžko otáčet. Do konce průběhu 1 poločasu se už nic vážného nestalo a skončilo tedy 2:0 po domácí.

O poločase jsme přemýšleli s kolegou Adamem, co udělat pro to, abychom se pokusili ještě s tím něco udělat. Zareagovali jsme na náš systém hry a sáhli jsme do rozestavení, kde budeme hrát otevřený fotbal 3-4-3. Začal 2 poločas a hned dáváme na hrot z lavičky novou posilu Holase, který nám  šel pomoct  i za pomocí lehkého zranění.  Tomu patří velký dík! Dost nám zvedl ofenzivní choutky a dělal velké problémy obraně Ďáblic. Postupně se tlačíme dát kontaktní gól, přicházejí šance, ale nic neproměňujeme, vzhledem k risku, kde hrneme sílu dopředu, tak necháváme domácím otevřenou zase naší obrannou část a i my ustály jejich šance. Běží 68min a na konec se usmálo štěstí, kde po asistenci Holase střílí gól v malém vápně Houďas. Snižujeme na 2-1. To nás vlilo do žil a tlačíme za vyrovnáním. Čas utíká jak voda a stále svítí na světelné tabuli 2-1 už v blížící se 90min. Rozhodčí nastavuje 5min. Běží 92min a po křídle si hledá místo Holas, kde si krásně převzal míč do volného prostoru a z bočního centru do vápna hledá opět Houďase, který krásně rozvlnil síť, kde k tyči umístěnou hlavou se prosazuje na 2-2. Paráda vyrovnáno! Stále chybí 3min do konce zápasu a chceme domácí zlomit. Přichází poslední šance 95min rohový kop, který rozehrával Petros a skvělý míč poslal do ohně, který si po hlavičkách odráží za vápno soupeře, kde je náš samotný hráč Kakao, který střílí rovnou z první do branky, ale míč už se nevešel, kam jsme chtěli. Sudí poté píská konec zápasu.
Chceme poděkovat za výjezd našim rodičům i klukům z béčka, kteří nás přijeli taky podpořit!
Nyní už se musíme soustředit na další mistrák, který sehrajeme doma v neděli 24.dubna od 17:00h s týmem z Bohnic.

SK Ďáblice : FC Zličín 2:2 (2:0)

Branky FC: 68. a 90+2. Houdek

Sestava FC : Vondrák – Sýkora, Pešek, Šilhán, Temertzidis, Dresher, Tuháček, Jiras(75. Růžička), Houdek, Veverka,  Sirovátka (46. Holakovský).