U19 - prohra na Tempu a hodnocení celé sezóny

V neděli 19.6.2022 jsme v rámci posledního, 26. kola Pražského přeboru staršího dorostu zajížděli na Lhotku, kde proti nám nastoupilo domácí B mužstvo Tempa.

V neděli 19.6.2022 jsme v rámci posledního,  26. kola Pražského přeboru staršího dorostu zajížděli na Lhotku, kde proti nám nastoupilo domácí B mužstvo Tempa.

Poslední zápas jsme hráli na Tempu Praha. Zápas, který nic neřešil a hrál se ke všemu ve vysoce extrémně teplotních podmínkách a který já bych osobně i zakázal. Když jsem viděl před naším zápasem , jak zkolaboval kluk při svém zápase, tak to nebylo dobré vidět. Chtěli jsme přijet s co největším počtem hráčů, abychom kluky prostřídali. Už od první minuty na lavičce jsem měl já a kolega trenér Adam mokré tričko a lilo z nás jak z konve. Kluky jsme litovali do čeho jdou.

1 poločas - začal hodně rychle, kdy ve 2min inkasujeme gól na 1-0. Poté  se postupně  oklepáváme a snažíme se srovnat hru. Jenže ve 25min dostáváme na 2-0, kde nedostupujeme hráče za naším vápnem a ten v pohodě uklízí do branky. Máme taky šance, ale nejsme efektivní jako soupeř.  Nakonec se usmálo štěstí a při naší standardce ve 44min dáváme kontaktní gól do šatny na 2-1 (Jakub Petrák). Do kabiny odcházíme s nadějí zabojovat o body.

2 poločas - posíláme 4 čerstvé nové kluky do hry a poté později i pátého, abychom oživili hru. Jenže druhá polovina zápasu nám moc nevychází a herně se trápíme. Jakmile soupeř udeřil na 3-1 v 60min bylo skoro po zápase., Otáčet utkání v tom extrémním horku moc nadějné nebylo a kluci to měli v hlavě už nejspíš i tak nastavené. Motivace a zarputilost o výsledek už takový bohužel nebyl. Soupeř nás porazil výsledkem 3-1 a zcela zaslouženě. Gratulujeme.  Já jsem rád, že se jak nám, tak i soupeři nic nestalo a všichni jsme odešli po svých.

FC Tempo B : FC Zličín  3:1 (2:1)

Branka FC:  44. Petrák

Sestava FC :  Vondrák  – Koutecký (83. Temertzidis ), Pešek, Sýkora (46. Sojka),  Veverka, Tuháček, Loskov , Šilhán (46. Dresher), Jiras(76. Hodač)), Petrák, Holakovský(46. Houdek).

Trenéři : Odvárka, Fryček.

Hodnocení sezóny:

 

Slova trenéra Lukáše - sezónu hodnotím za dobře odvedenou z pohledu kluků a jejich práce. Musím je opravdu pochválit, že tahle sezóna byla skvělá a byla radost s nimi pracovat. Soupiska byla velká a kluci odvedli slušnou práci v procentuální docházce na trénincích! Málokde se udržoval takový početní  nadstandard v dorostu ,než právě u nás. Když jsme řešili s ostatními trenéry na zápasech, jak jim chodí  5-6 kluků kolikrát na trénink, tak jsem opravdu pyšný, že naše parta fungovala a s tím nebyl problém. Naším prvotním cílem byl udržet přebor U19. Skončili jsme na 9.mistě a soutěž jsme hlídali a v pohodě dohráli tak, že sestup se nekonal. I když jsme teda byli více hladovější ,a měli větší ambice v umístění. Ten tým na to měl a o to víc nás to mrzí, že jsme se nevyšplhali výš. Určitě nám to dalo i další zkušenost trenérům, kde více zapracovat, aby nám neujel hlavně vlak na začátku sezóny.  Druhým cílem a prioritou bylo se dostat do finále poháru PFS. Ten cíl se nám splnil! Kluci si zahráli finále, i když jsme ho prohráli, tak jsme si to finále užili na maximum se vším všudy. Dokonce i soupeř uznal, že jsme byli opravdovým finalistou se kterým jsme si to rozdali a mělo to velké parametry. Nejvíc budu vzpomínat na náš fanklub, který byl nejlepším hnacím motorem pro naše kluky. A také budeme rádi vzpomínat na náš vyrovnávací gól, který jsme slavili, jak když jsme vyhráli Nagano - to je pro nás nejvíc  nepopsatelný zážitek. Během sezóny jsme chtěli postupně doplnit kádr a přivést nové posily. To se povedlo a tým chytl zdravou konkurenci, kde se kluci museli poprat o svůj flek.

Chtěl bych poděkovat lidem z realizačního A-týmu za spolupráci s našimi dorostenci  mohli trénovat i s chlapy a dokonce hrát některé mistrovské zápasy.

Poděkovat chceme i realizačnímu B týmu, kde fungovala skvělá spolupráce také s našimi dorostenci, kdy kluci dostávali hodně velkou minutáž v mistrovských zápasech. Pro ně to jsou velké zkušenosti , se kterými mohou těžit do další nové sezóny. Chtěl bych moc poděkovat za skvělou spolupráci mému kolegovi trenérovi Adamovi , se kterým jsme vytvořili velmi silné duo. Máme stejné myšlení, jak ten fotbal moderně dělat a stejný herní koncept, ve kterém chceme, aby kluci hráli. Myslím, že za největší úspěch právě bereme finále poháru PFS. Dále chci poděkovat všem rodičům za maximální podporu svých synů bez Vás by to také nebylo dobré. Veškeré okolnosti dělají dobré výsledky a kluci byli v kabině super parta a chování měli na jedničku. Pro mě tahle sezóna byla krásná a i zároveň smutná.

Za 6let práce na Zličíně, kdy jsem přebíral starší žáky (kluky) ročníku 2003 a bylo pro mě emočně těžké se udržet , a oznámit jim naposledy v kabině, že tady naše cesta končí a nyní půjdou do chlapů. Pro mě to byla kus mise, kterou jsem jednoznačně chtěl dovést až k maximálnímu vrcholu a já děkuji klubu za trenérskou důvěru. Budu na kluky vzpomínat jen v dobrém. Na hřišti jsme strávili spoustu času, energie, zábavy i smutku z proher. Tohle nám nikdo nevezme a v srdcích zůstane. Já doufám, že kluci budou i na mě rádi vzpomínat a některé moje rady si vezmou k srdci a prodají jak v osobním životě, tak třeba i na hřišti.  Budu rád, když z nich vyrostou dobří lidé, fotbalisti a třeba i trenéři.

Na závěr bych napsal, že při těžkém rozhodování s kolegou Adamem jsme váhali zda budeme pokračovat dále na Zličíně. Přišli nabídky i odjinud. Nakonec jsme se  s vedením Zličína domluvili, že budeme pokračovat v kategorii U19. Čeká nás nová sezóna a motivace udělat tu dobré fotbalisty pro naše chlapy A,B týmu.

Vyhlášení sezóny U19:

Nejlepší střelec -  se stal Dominik Houdek(2003), který vstřelil 15 branek.

Nejlepší hráč sezóny - se stal Marek Pešek (2003)

Nejlepší nováček sezóny - se stal Marek Tuháček(2004)