U19 postoupila do finále PFS!

Ve středu 11.5.2022 zajížděl náš starší dorost do Ďáblic, kde v semifinále poháru PFS proti nám nastoupil domácí celek.

Čekal nás už poslední krůček, abychom splnili náš předsezónní cíl,  a to dojít až do finále. Poslední velkou překážkou byl tým z Ďáblic, který hraje super fotbal a to hlavně v domácím prostředí. Měli tak určitou výhodu. Z pozice trenéra Lukáše, který nechtěl jet do tohoto prostředí, protože to tu moc dobře zná a má tam spoustu skvělých kamarádů a věděl, že motivace proti nám bude o dost větší z pohledu Ďáblic. Teď už do zápasu...V prvním poločase je to boj na hřišti a každý se bojí, aby neudělal hned zásadní chybu. Fotbal z naší strany není úplně konstruktivní, tak jak jsme si představovali z ostatních našich zápasů, ale kluky jsme chápali, že to chtěli hrát jednodušeji a nezkazit.  Ve 27min přišla nepříjemná situace pro našeho útočníka Sykyho, kdy po srážce s domácím brankářem, který mu zajel do kotníku musel bohužel střídat a být odvezen na vyšetření. Do hry tak nastoupil útočník Houďas, který na Ďáblice umí, protože už 4 branky vstřelil zrovna jim v naší soutěži. Byl to velký otazník, zda ho dát na začátek, ale nakonec jsme se rozhodli ho ponechat jako žolíka. Ve 40 min přichází krásný boční centr přesně na nohu Šilhyho a ten z voleje nekompromisně trestá na 0-1. Jdeme určitě do psychické výhody a takto i skončil výsledek v poločase.

Čekal nás, ale ještě náročný 2. poločas, a tak v kabině proběhly různé rady z vývoje 1.poločasu, kde jsme z taktických důvodů i změnili rozestavení hry. Do hry byl poslán hned čerstvý hráč Smety a stažen skvělým odběhaným a pracovitým výkonem Jiras. Bohužel neuplynulo pár minut a ve 47min nás trestá soupeř z velké hrubky a nedostupnosti na 1-1. Tohle jsme nechtěli ,takový start. Jenže přišla morální síla a jak jsme psali z předchozích zápasů vyrostli jsme jako tým hodně mentálně nahoru a přichází úder hned ve 49min, kdy po krásné střele za vápnem soupeře střílí už druhý semifinálový gól Šilhy na 1-2. Poté, ale z naší strany přišla pasivita a nehrajeme koukatelný fotbal a za to Ďáblice vyvíjí na nás tlak a hrají  pěkný kombinační fotbal. Do hry musíme prostě zasáhnout a něco změnit. Střídáme Sojkiče a do hry nastupuje Oleg. Po deseti minutách střídání přichází právě chvíle Olega, kdy v 73min uprchl po pravé straně a prostřeluje brankáře na 1-3. Skvělý tah a cit pro střídání, který udělal trenér Adam. No a běží 78min a střílíme další branku na 1-4. Náš zmiňovaný specialista branek proti Ďáblícím Houďas. Tohle už si musíme pohlídat a jít si za postupem, ale jak se říká, fotbal se hraje do 90min. A právě Ďáblice to  rozhodně  nezabalili a krásnou střelou za vápnem snižují v 80min na 2-4. No a stále byli v kontaktu. Přichází to nejhorší, co mohlo a to v 88min gól soupeře po naší druhé větší chybě a stav je 3-4. Tohle je drama a pro oko diváka asi skvělý napínavý zápas. Pro nás opět vysoká zkouška mentální psychické síly, kdy zápas musíme prostě pohlídat zkušeně a dohrát ho. Naštěstí vše dobře dopadlo pro nás a vítězíme 3-4 nad Ďáblicemi.

Tento zápas z naší strany musíme hodnotit asi jedním slovem a to efektivita. Ďáblicím chci smeknout poklonu, jak byli na nás skvěle připraveni. Na druhou stranu jsme rádi za tyto těžké zápasy, protože jedině takto rosteme ve skvělý tým. Naše kluky chválíme za obětavost, pracovitost a nasazení. Finále pro všechny z nás je velká odměna za tu veškerou energii, sílu a práci! Velká šňůra ne proher opět narůstá a to nás těší.  Trenér Lukáš začíná být už dost pověrčivý a bude se nadále  držet rituálů, které vychází.. snad to vydrží!
Děkujeme všem za podporu a budeme rádi, když uvidíme celý štáb Zličína ve finále 25.5. v 18:00h ve Štěrboholích. Myslíme si, že pro naší mládež by to mohla být velká akce a motivace pro nižší věkové kategorie. Čeká nás velká výzva ve finále, kde se utkáme s Libuší, která tento ročník nezná ještě porážku! Budeme bojovat a necháme tam určitě vše!

SK Ďáblice : FC Zličín 3:4 (0:1)

Branky FC: 40 a 49. Šilhán, 73. Dresher, 78. Houdek.

Sestava FC:  Hrubeš – Sýkora(27. Houdek), Pešek, Šilhán, Forejtek, Tuháček, Jiras (46.Smetana,83. Hodač), Veverka, Loskov, Petrák, Sojka(64.Dresher).

Trenéři : Odvárka a Friček