U 19 jede …

Pohárový postup do semifinále poháru PFS a venkovní výhra na Junioru Praha, tak zvládl náročný týden náš starší dorost.

Čekal nás těžký týden, kdy nejprve ve středu jsme sehráli čtvrtfinále poháru s Xaverovem. Dost jsme se na něj připravovali takticky a jakým stylem na ně půjdeme. První poločas je z naší strany dobrý a vytvořili jsme si slibné šance. Jedna z nich nakonec měla i úspěch, kdy do šatny ve 42min střílíme důležitý gól. Pro naší psychiku to bylo načasované v ideálním čase a plán se nám vyvíjel dobře. Jedna kaňka nás za poločas ale dost mrzela, kdy jsme byli nuceni už ve 25min střídat zraněného Holase a tak přišel Syky, který nás dostal do našeho vedení.
Sudí píská poločas a do kabiny odcházíme šťastnější. Reagujeme na systém hry a na vývoj zápasu na co si dávat pozor. Čekali jsme, že zápas bude plný elánu a vyhrocených situací, jak bývá v poháru. Ve druhém poločasu držíme tempo a soupeře moc nepouštíme do šancí. Naše obrana byla pevná a kompaktní. V 70min prchá Jiras do brejku a střílí krásný gól na 2-0. Bohužel, ale přichází nepříjemná situace a to skoro hned po našem gólu, kdy v 73min po našem faulu těsně za vápnem měl velkou možnost snížit soupeř z přímého kopu. No a to se stalo, soupeř to krásně trefil a náš brankář neměl nárok 2-1. Přichází drama v závěru, ale my jsme nechtěli hrát „zanďoura“,to by se nám nemuselo vyplatit a kluky burcujeme k intenzivnímu fotbalu. Běží 80min Sojkič v soupeřovém vápně dělá kličku, kde byl podražený jasným faulem a rozhodčí píská pokutový kop. Míč si vzal Syky a penaltu proměňuje na 3-1. Konec zápasu už jsme si pohlídali a postupujeme do semifinále, které odehrajeme 11.5. 2022 v Ďáblících od 17:30h.

FC Zličín : SC Horní Počernice 3:1 (1:0)

Branky FC: 40. a 80p.k. Sýkora, 70. Jiras

Sestava FC : Hrubeš – Temertzidis (46.Koutecký), Pešek, Šilhán, Forejtek, Tuháček(78. Dresher), Jiras, Loskov (84.Sirovátka), Sojka, Petrák, Holakovský (25.Sýkora).

V sobotu nás čekalo ještě mistrovské utkání , kdy jsme zavítali na hřiště SK Junior Praha.
Museli jsme hned přepnout zase na soutěž a nejlépe vzít soupeřovi všechny 3 body. Nejprve jsme museli připravit kluky na to, že budou hrát na malé UMT, kde jsme měli velký problém hrát vůbec nějaký konstruktivní fotbal. V prvním poločasu se ujímáme brzkému vedení a to po krásné kombinační akci, kdy ve 14min vstřelil branku Jiras. Vedeme 0-1. Moc už pokoukání nebylo. Soupeř měl jeden slušný brejk, kdy Junior šel úplně sám na Fanyho, ale skvělým zákrokem nás podržel. Sudí pískl poločas a jdeme do kabiny v těsném vedení. Druhý poločas se vyvíjí tak, že je to zas boj o míč na malém prostoru. Běží 62min a soupeř vystřeluje asi z 30m na našeho brankáře a ten dostává gól na 1-1. Tohle nás shazuje a reagujeme okamžitě na systém rozestavení, který kluci už umí v tom pracovat. To je jedna naše výhoda, kterou máme natrénovanou z tréninku. Přišli i čerství hráči do hry. Blížil se konec, ale naše trpělivost se vyplatila a v 83min po úprku z pravé strany, kde si Artur krásně převzal prvním dotykem míč do běhu a umístěnou střelou zvyšuje skóre na 1-2. Spadla úleva. Další skvělý tah, kde v poslední patnáctiminutovce odehrál pěkné utkání byl Hody. Přišla i jeho chvíle, kdy svým důrazem prostrčil míč do průniku k našemu kapitánovi Kubovi a ten dal poslední hřebík zápasu na 1-3 v čase 87. Zápas už i tak to skončil a bereme 3 body!

Junior Praha  : FC Zličín 1:3 (0:1)

Branky FC: 14. Jiras, 83. Loskov a 87. Petrák

Sestava FC : Hrubeš – Sýkora, Pešek, Šilhán, Forejtek, Tuháček(76.Temertzidis) Jiras(75. Hodač), Koutecký(46.Veverka), Petrák, Smetana (46. Loskov), Sojka,

Trenéři : Odvárka a Friček