TRIUMF Starší přípravky A na turnaji v Běchovicích

Fotbalisté starší přípravky ročníku 2003 si připsali další skvělý výsledek, když vyhráli venkovní turnaj v Běchovicích, který proběhl v sobotu 29. března 2014.

Fotbalisté starší přípravky ročníku 2003 si připsali další skvělý výsledek, když vyhráli venkovní turnaj v Běchovicích, který proběhl v sobotu 29. března 2014.

První utkání jsme narazili na Kbely B. V utkání jsme dominovali, dařila se nám kombinace a třemi gólovými akcemi jsme zvítězili 3:0. Bohužel další šance jsme nevyužili.

 

Druhé utkání jsme narazili na Sparťanské dívky ročníku 2003. Děvčata Sparty hrály rychlý a důrazný fotbal. Nám se podařilo dostat do vedení, ale Sparťanky vyrovnali. Poté jsme se opět dostali do vedení, tentokrát dvoubrankového, dívky Sparty dokázali korigovat, ale poté jsme dvěma rychlými góly zastavili jejich odpor. Výhra 5:2.

 

Třetí utkání jsme hráli pro Kbelům A, první střídání byla vyloženě hrozná, nastoupili jsme velmi špatně a prohrávali 2:0. Podařilo se nám vývoj zápasu srovnat a dokonce otočit na 4:2. Pak ale dvě chyby v defenzivě a bylo to 4:4. Nesložili jsme zbraně a dvěmi dobrými kombinacemi jsme utkání převážili na naší stranu, 6:4.

 

Čtvrté utkání nám do cesty postavilo DUKLU JM. A hned po 10 vteřinách nás zachránilo břevno. Pak se nám po slušné individuální akci podařilo dostat do vedení. Pak si však Dan Posukan a Ondra v brance vybrali slabé chvilky a bylo to 4:1. V závěrečnýc vteřinách se z trestného kopu trefil Marek Pešek, až pozdější vývoj ukázal, jak byl tento gól moc důležitý. Aby nebylo všem zajímavým zápletkám konec porazili dívky Sparty Duklu 2:0.

 

Páté utkání nám mohlo pomoci opět se pokusit o dosažení vysněného titulu. To ale bychom museli k utkání přistoupit poněkud jinak. Proti slabému soupeři jsme kupili chybu za chybou, nebojovali a také neproměňovali šance, skončilo to 3:3. Utkání po nás hrála Dukla a jen její porážka nebo remíza a pak následně dále další výsledek Sparty nám dávali teoretickou šanci na výhru v turnaji. Kbelské béčko bojovalo srdnatě a především jejich brankař se překonával a utkání skončilo 0:0. Jaká škoda, že jsme neporazili Junior, už jsme mohli oslavovat. K vítězství jsme potřebovali aby Sparťanské dívky porazili áčko Kbel, a pak by o konečném pořadí rozhodovala minitabulka, kde jsme měli o právě jeden gól lepší bilanci se Spartou i Duklou. Jenže po 30-ti vteřinách Kbely vedli a s nadějí na titul to bylo bledé. Pak však dobře hrající holky Sparty dokázali otočit na 3:1. Když už to vypadalo na poklidné dohrání zápasu tak Kbely snížili na 3:2, naštěstí Sparťanky dotlačili do branky ještě 2 míče a náš tým mohl tak slavit, už poměrně nečekané vítězství, ke kterému nám tentokrát dopomohla hodně štěstěna.

 

Nakonec mohl převzít pohár kapitán týmu Dominik Houdek, který sice trochu nenápadným výkonem soupeře nestrašil, ale dokázal si vždy dobře naběhnout a důležitými góly zlomit zápas proti Spartě. Opět velmi dobře zahrál Šimon Horyna, který vybojoval obrovské množství míčů, vracel se bránit, neúnavně napadal a nabíhal a i když míč třeba nedostal, tak svým náběhem výborně otevřel prostor parťákovi v útoku Dominikovi Houdkovi, škoda, že je Šimon v koncovce tolik zbrklý, dokáže se díky tomu, že není líný na krok dostat do velkého množství šancí, ale to proměňování je zatím velký problém. Nicméně se oba jeví jako dobrá útočná dvojka, která se dobře doplňuje a dobře plní úkoly, které jim dávám, především co bránění týká. Jen trošku zlepšit produktivitu a bude to super.

 

I když toto vítězství bylo takové šťastné tak si to kluci a Elí zaslouží za celou zimu, jak pracovali, bojovali, poctivě trénovali - PROSTĚ ZLATÁ TEČKA NA ZÁVĚR ZIMNÍ PŘÍPRAVY, TAK TO MÁ BÝT!!

 

Výsledky našeho týmu:

 

FC Zličín – Kbely B 3:0 Góly: Komani, Klomínková, Horyna

FC Zličín – Sparta Praha dívky 5:2 Góly: 2x Houdek, Komani, Klomínková, Hodovanets

FC Zličín – Kbely A 6:4 Góly: 2x Pešek, 2x Horyna, Jiras, Komani

FC Zličín – DUKLA JM 2:4 Góly: Komani, Pešek

FC Zličín – Junior 3:3 Góly: Komani, Klomínková, Pešek

 

Sestava: Matějovský – Hodovanets, Jiras, Komani, Klomínková – Pešek, Posukan, Houdek „K“, Horyna

 

Pořadí:

 

  1. Zličín

  2. Dukla JM

  3. Sparta – dívky

  4. Kbely B

  5. Junior

  6. Kbely A

 

Aleš Rosendorf