Trenér Kudela zhodnotil první půlrok na Zličínské lavičce.

V článku Vám přinášíme krátké vyhodnocení podzimní části našeho A-mužstva trenérem Kudelou, ve které jsme obsadili solidní páté místo s 24 body.

Přípravu na podzimní část sezóny 2022 - 23 jsme zahájili 12. července, kdy jsme se poprvé sešli na seznamovacím tréninku v našem areálu. A protože klub nově zrekonstruoval hlavní travnatou plochu, další část přípravy jsme absolvovali v "azylu" na hřišti v Dobrovízi. Do tréninků a přípravných utkání se zapojilo poměrně velké množství hráčů, během cca měsíční přípravy to však bylo stále vzájemné poznávání. A to ještě přetrvávalo i během vstupu do mistrovské soutěže. Naplno se to projevilo v úvodním zápasu v Hostivaři, kde jsme prohráli 0:2. Bylo to z naší strany vyloženě hektické utkání, propadli jsme v organizaci hry, hráči svými individuálními výkony hluboce zaostali. Navíc byl soupeřem vážně zraněn talentovaný mladík Jíra. Postupem času se však stabilizovala sestava na většině postů, hráči si osvojovali zvolený způsob hry. Bohužel, tři opravdu herně skvělá utkání jsme sehráli ne doma, ale na půdě soupeřů. Ve dvou jsme shodně vysoko zvítězili 5 - 0, a to na Braníku a v Kolovratech, v tom třetím pak na Motorletu 6 - 2. Tady by se ve výkonech našich hráčů jen obtížně hledaly chyby. O to více pak mrzí, že v domácím prostředí jsme propadli s Podolím a ČAFC, tedy se soupeři, které bychom papírově měli přehrát. V obou těchto zápasech se vždy projevilo sebeuspokojení hráčů z předchozích našich moc dobrých venkovních bojů. Prohráli jsme doma ještě se Spoji, ovšem tento protivník byl výkonnostně dále, i když jsme s ním sehráli velice dobrý první poločas. Celkově však dojem z naší hry v první polovině soutěže nebyl vůbec špatný. V tabulce přezimujeme na 5. místě se čtyřiadvaceti body, druzí v pořadí za Spoji jsme obdrželi nejméně branek (14) a vstřelili 36 jako čtvrtí nejlepší. Naším hlavním střelcem byl Ivan Merta s jedenácti góly, po šesti pak vstřelili Martin Kohout, Fanda Hák a Honza Pyšek. Co zůstane po podzimním ohlédnutí jakousi "černou kaňkou", je naše porážka na Dukle Jižní Město 1 -2. Tam po remízovém prvním poločase jsme domácí nedokázali porazit, když oni 23 minut dohrávali v 9-ti hráčích. A vítězný gól nám vsítili z rohu ještě v oslabení o jednoho muže... Ale jak řekl klasik:" To je fotbal!" Společnou přípravu na jarní část začneme po té individuální 19. ledna 2023. A pevně věříme, že na jaře "23" budeme fotbalově o krok dále, než na podzim "22".