Těžký zápas na Hájích jsme zvládli a série nekončí … ?

Přinášíme krátké hodnocení z dalších dvou kol 1.třídy staršího dorostu, který si i nadále drží neporazitelnost v soutěži !!!

21.kolo – FC Háje  : FC Zličín 1:2 (1:3)

K důležitému zápasu jsme zajížděli v sobotu 25.5.,kde nás na travnatém hřišti hostil druhý celek tabulky FC Háje. Nutno podotknout, že domácí hráči byli na nás zdravě ,,nažhavení“ za podzimní debakl a tak se dal očekávat dobrý fotbal. Od úvodního hvizdu rozhodčího ( jinak asi nejslabší článek na hřišti) se hrál rychlý důrazný fotbal, plný osobních soubojů ale i fotbalové kombinace. V sedmé minutě po faulu na Jirůška v pokutovém území máme výhodu pokutového kopu, ale Karták ,,nějak podklouzl“ a střela šla vysoko nad ! Naštěstí nás tento moment nemusí dlouho trápit, protože v 10.min.se otevřela cesta k brance před Sochorem, který nás technickou střelou  posílá do vedení – 0:1. Po vedoucí brance přijde asi naše malé uspokojení a domácí začínají mít více ze hry a několik ošemetných situací naštěstí domácí nevyužívají, nebo náš gólman výborně zasáhne! Kritický moment přišel ve 28.min.,kdy si naše defenzíva řeší situaci ve vápně dost nešikovně, což rozhodčí posoudil jako nedovolený zákrok a tak se kopala penalta i na nás. Střela byla sice razantní, ale skončila naštěstí pro nás na tyči. Domácí i nadále jednoduchými dlouhými míči hledali svého velice šikovného útočníka, který nám hodně ,,zatápěl“. Mnoho situací jsme jen řešili za cenu faulů, ale standartní situace ( kterých bylo fakt hodně) naštěstí ten den domácím moc nešly.

Druhý poločas začínáme aktivně, a vytváříme si několik šancí, které ale zůstávají nevyužity. V 62.minutě je ve vápně faulován Zima a míč si bere Jirůšek, který se nemýlí – 0:2. Bohužel ale po chvilce domácí snižují po závaru, kdy nejsme schopni míč odkopnout do bezpečí – 1:2. Domácí ožili a ještě více se tlačili dopředu. Tím se nám naskytovaly situace na navýšení vedení, bohužel naše příležitosti ( min. dvě 100% )zůstaly nevyužity. Ani domácí nebyli v zakončení úspěšní a tak zápas končí naším jednobrankovým vítězstvím. Byl to nejtěžší zápas v celém soutěžním ročníku, kdy domácí hráli velice dobrý fotbal a v některých fázích byli více jak vyrovnaným soupeřem…

Branky :  10. Sochor, 62. Jirůšek p.k.

Sestava :Tomáš – Žídek(72. Veverka), Horák, Forejtek, Bartoška, Votava(55. Veverka), Vinš (87. Banu), Sochor, Zima,  Karták (56. Kolář), Jirůšek(80. Hastrdlo).

22.kolo  -  FC Zličín :  TJ Junior  8:1 (5:1)

O výsledku zápasu jsme rozhodli během prvního poločasu, který jsme odehráli velice aktivně. Jen úvod zápasu, díky nedostatečné koncentrovanosti jsme nezvládli a po našem zaváhání na levé straně inkasujeme v 17.min. – 0:1. Naštěstí kluci ,,zabírají“ a ve 22.min.se gólově prosazuje Karták - 1:1. Díky velice kvalitní hře směrem dopředu a zlepšenému pohybu ( i přes velké teplo ! ) přidáváme díky Jirůškovi, Vaněčkovi a opět gólově naladěnému Jirůškovi další branky a na hřišti dominujeme. Nutno podotknout, že mnoho naších příležitostí zůstalo nevyužito ( 3 x tyč a břevno ! ). Na 5:1 před poločasem zvyšuje Zima. Ve druhém poločase už nebyla naše hra tak kvalitní, protože jsme postupně prostřídali některé hráče a i počasí nebylo pro fotbal ideální J. Ve druhém poločase se postupně prosadili opět Jirůšek, z penalty brankář Tomáš a Kolář. Co dodat – dva těžké zápasy jsme zvládli a tak naše 100% bilance pokračuje. A teď už se těšíme na finále poháru PFS, které nás v úterý čeká …

Branky :  Jirůšek 3x, Karták, Vaněček, Zima, Tomáš p.k., Kolář.

Sestava : Tomáš – Žídek, Horák, Bartoška, Votava(46.Banu), Vinš( 77.Hastrdlo), Sochor( 74. Šída), Vaněček Zima, Karták (56.Kolář), Jirůšek (78.Latowski).