Těžké poslední dva zápasy zvládnuty na 100% !

Přinášíme krátké hodnocení z 10 a 11. kola 1.třídy staršího dorostu, který během podzimní části ani jednou nezaváhal a udržel si neporazitelnost v soutěži !!!

10.kolo  FC Zličín : FC Háje  6:0 (4:0)

Asi nejtěžší zápas, který nás na podzim čekal, jsme zvládli na podtrženou jedničku! Celé mužstvo bylo zdravě nabuzené a proto jsme vstup do zápasu měli velice aktivní. Během prvního poločasu jsme celkem čtyřikrát skórovali ( dvakrát nám pomohl hostující gólman, kterému zápas moc nevyšel) , když se prosadil Zima, Karták, Sochor a Jirůšek. Zejména čtvrtá branka, kdy výborně středem hřiště zakombinovali Bartoška s Jirůškem, který parádně zakončil , byla jak z fotbalové učebnice.  O přestávce jsme museli trochu krotit emoce, protože kluci už mysleli, že je vše ,,hotové“. Přitom tomu tak nebylo, protože soupeř se prezentoval velice dobrým herním projevem, ale naštěstí nám tento zápas ,,sednul“ a hosté prostě v sobotu neměli na zličínském hřišti šanci na bodový zisk. Ve druhém poločase jsme se snažili držet střed hřiště a nepřipustit žádné drama. To se podařilo a ještě jsme přidali další dvě branky, kdy zejména ta poslední, kdy Smíšek i přes své mládí si počínal jako zkušený mazák. Pronikl do vápna, kdy nejdříve zvládl souboj jeden na jednoho a pak udělal i kličku brankáři a zakončoval do prázdné branky. V tomto zápase nemáme skutečně mužstvu co vytknout, v zápase bylo nasazení, fotbalovost a konečně nám to začalo  padat i brankově.  Pro hosty je tento výsledek hodně krutý, ale zápas nám prostě perfektně sedl a my ho zvládli. Kluci díky za pěkné fotbalové odpoledne.

Branky : Sochor 2x, Zima, Karták, Jirůšek a Smíšek.

Sestava : Tomáš – Žídek, Horák, Bartoška, Votava, Karták, Šída, Sochor, Zima, Kolář (76. Chaloupka), Jirůšek.

11.kolo Junior Praha : FC Zličín 1:4 (0:3)

K poslednímu zápasu jsme zajížděli na hřiště Junioru, kde jsme pod umělým osvětlením a za již pěkné zimy chtěli potvrdit naší podzimní neporazitelnost. Zápas bohužel neměl z naší strany moc velkou kvalitu, protože nám vázla kombinace zejména ve středu hřiště. Do vedení jsme se dostali po teči domácích hráčů, kdy střela Veverky byla sražena do protipohybu brankáře, který již neměl šanci reagovat. Do poločasu se nám ještě dvakrát podařilo skórovat a tím zajistit relativně ,,bezpečné“ vedení ( Karták, Zima). Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit držení míče a tím eliminovat snahu domácích o případné zdramatizování zápasu. Bohužel hned po dvou minutách ,,vymyslíme“ úplně zbytečnou penaltu, kterou domácí snižují na 1:3 a tím jim dodáváme naději na změnu stavu zápasu. Po této brance skutečně domácí ožili a před naší brankou se začaly vytvářet ošemetné situace, které ale naštěstí dokážeme ,,ustát“. V 78.min.se uvolnil na pravé straně Sochor, který přesným centrem našel na zadní tyči Zimu, který se v těchto situacích moc nemýlí  a svojí druhou brankou v zápase potvrzuje naše vítězství a celé podzimní vítězné tažení týhle bandy. Co dodat ?  11 zápasů = 33 bodů, to je parádní jízda tohoto kolektivu, za což jim patří velká pochvala ……

Branky :  Zima 2x, Karták a vlastní.

Sestava : Tomáš – Žídek, Horák, Bartoška, Votava, Vinš(85. Chaloupka),  Šída, Sochor, Veverka(46. Smíšek), Zima, Karták(77. Kolář).