STŘÍBRO ZE ZBUZAN

V sobotu 31. ledna sehráli Mladší žáci B (ročník 2003) další halový turnaj, tentokrát v nafukovací hale ve Zbuzanech. Po dlouhé době jsme dosáhli medailového umístění. Podařilo se nám porazit i ligové žáky Ústí nad Labem.

V sobotu 31. ledna sehráli Mladší žáci B (ročník 2003) další halový turnaj, tentokrát v nafukovací hale ve Zbuzanech. Po dlouhé době jsme dosáhli medailového umístění. Podařilo se nám porazit i ligové žáky Ústí nad Labem.

První zápas nás čekal už tradiční soupeř v zimním zápolení – AFK Slavoj Podolí. Byl to zápas jako každý jiný s tímto týmem. Dostali jsme naloženo, spoustu hloupých branek, obzvláště členové druhé čtyřky se předháněli kdo více odflákne bránění.

 

Druhý zápas nás čekal tým ligových žáků z FK Ústí nad Labem. Začali jsme výborně, první branku vstřelil po 8 vteřinách hry Matyáš Flieger. Pak dobrým důrazem dosáhl branky Dominik Houdek. Dařilo se nám kombinovat a vytvářet si hodně šancí, ale nedařilo se je proměňovat. Poté jsme opět flákali bránění a Ústí snížilo na 2:1. Třetí gól přidal Matěj Jiras, který perfektně vyvezl míč a dokázal mezi dvěma protihráči zakončit. Ústí se podařilo snížit na 3:2. Ale Ellen Klomínková trestným kopem a vydatným přispěním brankaře dala gól na 4:2. Poté však opět „úřadovala“ druhá čtyřka, která opět absolutní nezodpovědností nechala snížit na rozdíl jediné branky. Nakonec jsme vyhráli 4:3.

 

Třetí zápas proti Mostu. Začali jsme dobře, dařila se kombinace. Úvodní branku vstřelil Matěj Veverka. Na rozdíl 2 branek zvýšila Ellen Klomínková. Pak to Most však otočil. První branka nedůraz při bránění od Honzy Šilhána, druhá branka padá na vrub Ondry v brance a útočníků, kteří vůbec nenapadali rozehru a dlouho avizovanou střelu brankaře Mostu prostě ignorovali. Třetí gól a opět druhá čtyřka, která nedůrazem a nezájmem o bránění dovolila Mostu otočit zápas na 3:2.

 

Čtvrtý zápas nás čekal Bohutín. Byl to zápas o vše a tak k němu náš tým přistoupil, především první čtyřku musím pochválit. Vedení jsme se ujali po brance Matěje Veverky, druhou definitivní ránu Bohutínu zasadila Ellen Klomínková. Bohutín dokázal jen korigovat.

 

Radovali jsme se z druhého místa. Znovu musím pochválit první čtyřku v podobě Jiras, Horyna, Klomínková, Flieger. Opravdu takto si představuji zaujatý výkon fotbalistů. Útočníci se nabízeli a nabíhali, vraceli se do obrany, snažili se napadat a obránci je doplňovali. Musím pochválit hlavně Matyáše Fliegera, který se probral a začal hrát naplno (i když při tréninku to tak občas rozhodně nevypadá). Sice dal jen 1 gól a spoustu šancí spálil, ale také připravil svým spoluhráčům.

 

Druhá čtyřka si musí sáhnout do svědomí. Dneska to nešlo Johanovi, který obvykle, ale své technické nedostatky nahrazuje maximální bojovností. Náš útok byl žalostný, málo pohybu, nedůraz v zakončení (to snad nechceme dávat góly?) a nulová odpovědnost směrem dozadu. Hrůza. 80% branek inkasovala právě tato čtyřka!

 

Honzu Šilhána a Šimona jsem (ač jsou oba ofenzivní hráči) dal tentokrát do obrany, aby věděli jak se obránci cítí, když se útočníci na ně vybodnou a nebrání. Šimon to vzal za správný konec a poctivě bránil a chodil do soubojů a patřil k tomu lepšímu v týmu. Honza musí přidat, svým nedůrazem a také vypojováním ze hry (kdy to sleduje jako divák a zapomíná hrát) nabídl soupeři několikrát přiležitost ke skórování, kterou soupeři využili.

 

Sestava: Matějovský – Horyna, Jiras, Flieger, Klomínková – Šilhán, Luber, Houdek, Veverka

 

Pořadí:

 

  1. AFK Slavoj Podolí

  2. FC Zličín

  3. FK Ústí nad Labem

  4. Litavan Bohutín

  5. Most