Strašný povrch, strašný fotbal, vezeme však 3 body

Hrací povrch nepřipomínal fotbalové hřiště, ale oraniště. Kdybychom hráli na vedlejším hřišti, přesněji na štěrku, dopadlo by to o mnohem lépe. Zápas jsme ale zvládli a dokázali jsme překonat domácího brankáře Pěnkavu.

Nejprve bych se chtěl omluvit (Landa) trenérům a zvláště klukům za můj pozdní příchod na tento zápas, protože jsem si spletl hrací čas (trestuhodné). Zápas jsem ale stihl a stačil jsem tým doplnit o 5 minut později.

Teď už k zápasu. Hned v 1. minutě utkání vystřelil na naši branku Lochman, ale střela směřovala mimo konstrukce Kouby. Ve 3. minutě se míč dostal k D. Černému, který z malého vápna střílí vedle levé tyče. V 9. minutě Cvetkovski našel pěkným pasem Tichého, který se snažil z levé strany centrovat, ale přestřelil branku. V 11. minutě po pravé straně D. Černý přihrává před branku, tam si nabíhal osamocený Pokorný, ale ten střílí opět mimo branku. Ve 25. minutě po hlavičce domácího obránce se dostal za naši obranu Douša, následný centr od Douši Kouba vyrazil pouze před sebe a následná střela Cunninghama míří mimo branku. Ve 34. minutě utkání přichází první a také jediná gólová akce. Portych získal uprostřed hřiště míč a následně byl zfaulován. Přimý kop rozehrál kapitán Kučera a krásným pasem do malého vápna našel Maxmiliána a ten pohotově z otočky vystřelil a poslal náš tým do vedení 0:1. Ve 37. minutě získal míč na půli Landa a z pravé strany z cca 30 metrů vystřelil na branku domácích, ale pouze orazítkoval břevno. Následný míč pak zkrotili obránci.

Jestliže jsme Bohnice v první půli přehrávali, tak druhá půle byla opakem. Za půlku jsme se dostali jen zřídka a když už jsme se tam dostali, míč nám odskakoval od nohy, předkopávali jsme si ho, nebo ho zbytečně ztráceli. V 55. minutě se Maxmilián dostal po levé straně k vápnu, centroval od rohového praporku na velké vápno, kde byl Cvetkovski a ten vystřelil, míč se následně dostal k Urbanovi a ten vystřelil pouze do golmana. V 62. minutě Cvetkovski ze středu hřiště přihrál Urbanovi na pravou stranu, Urban míč vrátil Cvetkovskému, který si naběhl na střed velkého vápna, ale z první střílí vedle pravé tyče po zemi. Poté si však s námi Bohnice dělali co chtěli. Přehrávali nás převážně v půlce hřiště. K hráčům jsme přistupovali laxně. V 75. minutě Douša špatně odhlavičkoval k Urbanovi, který šel sám na brankáře, ale střílí pouze do něj. V 78. minutě Luboš Kučera odkopl míč daleko za obranu domácích, tam se dostává Maxmilián, ale bohužel si míč sám ukopl k rohovému praporku, dostal se mimo střeleckou pozici a z úhlu se trefil jen do brankáře. V 88. minutě po našem špatně rozehraném míči se dostal k míči D. Černý, ale vystřelil slabě doprostřed branky, kde bez problémů chytal golman domácích.

Historické okénko:

V minulé sezóně jsme dosáhli historicky nejvyššího zisku bodů za celou sezónu. Bylo jich 36. Nyní v tomto ročníku máme bodů 42 a rekord můžeme stále zvyšovat. Na to, abychom udělali co nejvyšší počet bodů máme ještě před sebou 5 zápasů. Přijďte nás dále podpořit. My Vám na oplátku můžeme slíbit, že podáme nejlepší výkon. Děkujeme!

Fincentrum přebor dorostu, 21. kolo, neděle 15.5.2011, 15:00

Slovan Bohnice 0:1 FC Zličín