Statečný výkon nestačil na první Libuš.

V prvním jarním domácím zápase jsme se střetli s mužstvem z Libuše, které vede tabulku pražského přeboru staršího dorostu.

V zimní přípravě jsme se věnovali klukům, aby odehráli co nejvíc zápasů a tréninků, což se nám splnilo a myslím, že byli dobře připraveni, jak po fotbalové stránce, tak i poté mentální. Kluci nám zas vyrostli fyzicky i silově a z toho máme dobrý pocit. Připravujeme je už pomalu do chlapů. Do zápasu jsme šli s novým systémem, který jsme právě trénovali v zimní přestávce a už ho chtěli aplikovat na Libuš. První zápas na Libuši dopadl opravdu pro nás nepříznivě, kde jsme dostali 11:0. Tohle jsme v domácím prostředí rozhodně nechtěli dopustit. Za ten půl rok jsme udělali velký progres!

A teď už k zápasu, který se vyvíjel velmi dobře. V kabině jsme říkali klukům, že prvních 15min musíme vydržet tempo a nebýt z nich nervózní, to se splnilo. První zápas a odveta přinesla úplně jiný obrázek. Naši kluci měli sebevědomí a některé situace, které řešili pod tlakem s fotbalovou myšlenkou nás hřálo na srdci. V prvním poločase jsme Libuš do ničeho nepustili, aby nás kombinovali do našeho vápna. Byl to vyrovnaný zápas v poli, kde moc šancí nepřineslo na obě strany. Měli jsme dvě polo- šance, kde  se z první krásně z pravé strany  utrhl naše motorka Sojkyč, kde ve vápně z úhlu zakončoval do boční sítě a druhá šance byla přímým kopem Peška hned po faulu za vápnem, ale bohužel byla trefena zeď. Bohužel ve 40min po úprku z levé strany od hostů vedl míč hráč z Libuše, který přízemním centrem poslal míč do našeho vápna a v chumlu hráčů to tečoval jejich hráč a vstřelil gól na 0:1. Tyhle situace se špatně brání a bylo to holt takové štěstí pro hosty a pro nás do šatny gól. Poločas 0:1.

O přestávce jsme kluky hecovali a určitě pochvalovali za velmi dobrý výkon, který ale musí potvrdit i ve druhém poločase. Osobně fyzicky jsem se nebál, ale spíš aby se ten náš plán nějak nezhroutil v jiných okolnostech.

Začal 2 poločas a opět prvních 15 min se držíme se soupeřem statečně a bojujeme o skvělý výsledek. No a právě rána pro nás a ty okolnosti přišly, kde jsme se sesypali jak domeček z karet!
Přišlo vážné zranění našeho kvalitního stopera, který dirigoval dobře zápas. Forejtek dostal ranou míčem do hlavy, tak z blízkosti 1metru, že zápas opravdu nešel dohrát a musel být okamžitě odvezen do nemocnice Motol na vyšetření. Musím poděkovat za rychlou reakci rodičů, kteří zařídili rychlý servis a mému kolegovi trenérovi Adamovi! Fotbal od té doby šel trochu stranou a v hlavách jsme měli strach o našeho hráče, aby byl zdravý! Nicméně ten zápas jsme museli dohrát a pořád udržet hlavu při smyslech a pokračovat dál. Jenže přišla další smolná rána! Inkasujeme druhý gól v 61min, který si dáváme vlastní! Vše jde proti nám. Za stavu 0:2 už soupeř převládá převahu na míči a aby toho nebylo málo v 75min náš hráč dostává po faulu druhou žlutou kartu = červená! Jdeme do deseti a v hlavě jsme měli, že nás čeká ještě těžkých 15min závěru. Soupeř kontroluje hru a inkasujeme v 78 min na 0:3. Tento výsledek zůstal i po posledním hvizdu hlavního sudího a prohráváme 0:3. Jsem rád, že i v deseti jsme to soupeři nedali zadarmo a nesložili se. Tento zápas hodnotím kladně i přesto, že výsledek není v náš prospěch. My doufáme, že tímhle těžkým zápasem zase porosteme a budeme potvrzovat tyto stabilní výkony.
Příští zápas budeme hrát na hřišti Vršovic a v  týdnu se budeme na ně pořádně připravovat.