Starší žáci najeli na vítěznou vlnu, odneslo to Tempo

Poctivý výkon a zasloužená odměna v závěru. Pokud bych měl zápas popsat jednou větou, byla by to ta úvodní. To by ale byla škoda. Kluci si za dnešní výkon zaslouží mnohem víc pochvalných slov. Použil jsem je již netypicky o poločase, kdy jimi za jiných okolností šetřím, aby kluci zůstali koncentrovaní. Dnes to ale byla správná volba. Tým si zasloužil pochválit a povzbudit do druhého poločasu. Pojďme ale popořadě.

FC Zličín - FC Tempo 3:1 (1:1). Branky: Ondra, Majkl z pen., Sojkyč.

Dnes to byl náš zápas, my byli těmi aktivnějšími, odvážnějšími a nakonec i zaslouženě úspěšnějšími. Od první minuty jsme šli sebevědomě za vítězstvím, byli včas v soubojích, dohrávali situace do konce a po každém zisku míče jsme se pokusili o rychlý přechod do útoku.

Co mě obzvláště těší, že kluci vydrželi po celých 70 minut soupeře napadat hluboko na jeho polovině. I když hráči Tempa přijeli v silné sestavě kombinované ročníky 2004 a 2005 a byli technicky velmi zdatní, my jim nedali šanci hrát jejich hru. Všude jsme byli včas, vhodně se zastupovali a vyplňovali prostory, kde by mohlo hrozit nebezpečí.

Už o poločase to bylo na šance 4:1 pro nás, bohužel skóre "jen" nerozhodné 1:1. O přestávce jsme kluky nabádali, aby pokračovali v podobném výkonu a nastavené laťce. Jen jsme jim vysvětlovali, že se musí naučit při hře v určitých chvílích odpočívat, protože předváděli opravdu velmi náročný styl napadání. Poslední věta, která kluky doprovázela o poločase z kabiny zněla: "Když budete pokračovat ve výkonu z prvního poločasu, vyhrajete."

Druhá pětatřicetiminutovka byla naprosto v naší režii. Na šance to bylo 4:0, na branky 2:0. Na ně jsme však dlouho čekali. A já musím přiznat, že kdyby skóre zůstalo nerozhodné i po závěrečném hvizdu, nemohl bych se na kluky zlobit. Do zápasu totiž dali vše včetně přesného dodržování taktiky.

Tempo se téměř nedostalo ze své poloviny. Až po vstřelené vedoucí brance v 60. minutě jsme polevili a nechali soupeře hrát. Žádné nebezpečí z toho ale nebylo.

Kluci se rychle oklepali z nevydařeného vstupu do sezóny, za poslední týden porazili silné týmy z Braníka, Meteoru a Tempa. Po loňské sezóně se máme opravdu s kým měřit, to je pro kluky skvělá fotbalová průprava. Co je ještě pozitivnější než tato vítězství, je předváděná hra a chuť, kterou do ní kluci vkládají. Opět nám to ukazuje, že když se chce pracovat, přichází i odměna. Docházka na trénink, soustředěnost a pracovitost stoupá. Věřím tak, že bude ještě lépe.

Dnes musíme pochválit a smeknout před celým týmem. Novic v brance, Tomáš, dodal obraně klid, společně s Kubou dirigovali hru před sebou. Honzík Frič, Hody a Klandr poctivým přístupem k fotbalu udělali za pár týdnů velký pokrok. U našich útočníků (Sojkyč, Lafi, Ondra) mě těší, že se podíleli na všech tří brankách, každý svým dílem. Ani záloha nezaostávala. Dnes to byl kolektivní výkon s velkým K.

Jste borci, jak by řekl Pepa. Jen tak dál, takhle to půjde!