Starší žáci na vítězné vlně

Druhé jarní kolo zaválo na zličínský pažit družstvo Přední Kopaniny.

Druhé jarní kolo zaválo na zličínský pažit družstvo Přední Kopaniny.

Po pohárovém nezdaru, který nás extrémně fyzicky a i duševně vyčerpal, jsme kluky připravovali na soutěžní utkání proti Přední Kopanině. Už v týdnu jsme se domluvili, že kromě vyjímek (jasně, že na derby s Řepama půjdeme v plné palbě :-) ) už sezonu starších žáků dojedou kluci, kteří ještě nenaskakují za mladší dorost, aby získali ještě větší herní praxi a zároveň se dostali "pod výsledkový tlak" - kdy se nebudou moci spoléhat na pomoc těch výkonnostě silnějších kluků a budou si to muset uhrát sami. Dovolit si to můžeme, máme nahráno.

Před utkáním nám z toho nenadále vypadli ještě 3 kluci, takže jsme do pole postavili našeho brankaře Óču, který v zápase "řádil".  (Fakticky z toho nejsilnějšího možného z kategorie SŽ hráli jen 3 kluci). 

Přesto jsme si na soupeře věřili, stačilo se jen plně koncentrovat a rozběhat Kopaninu, protože jsme tušili, že fyzicky v tom vedru to nemohou vydržet a naopak naše fyzička je nadprůměrná. 

Počátek zápasu byl plný nepřesností a byli jsme pod tlakem. Zvykali jsme si někteří na posty, které tolik nehrajeme. Po úvodním náporu Kopaniny předvedl skvělou individuální akci naše posila z Ruzyně, Petr Končír, všem utekl a prostřelil brankáře. Za deset minut si opět Petr vyhradil jeviště pro sebe, obešel několik protihráčů a naservíroval Vakulovi druhý gól. Pak jsme trochu polevili a soupeř našich zaváhání využil a srovnal na 2:2. V poločase to bylo v kabině trochu hlasitější - především jsme kluky upozorňovali na to, že musí přidat, že teď je to na nich, že tu není Jenda, na kterého se spoléhali, že si to musí uhrát a uběhat sami. 

Kluci si to vzali k srdci, druhou půlku zvýšili obrátky a Kopanina přestala stíhat. Dvě branky vstřelil náš brankář Ganbold na hrotu útoku, jednu přidal Hrkel a druhou branku v utkání vstřelil Petr Končír, který tak korunoval povedený výkon, kdy byl u všeho podstatného - 2 branky vstřelil sám a na 3 přihrál.  

Příští týden nás čeká lokální derby proti Sokolu Řepy a připravujeme se na něj, jako bychom se připravovali na finále Ligy Mistrů.