Starší přípravka A opět s POHÁREM!

V neděli 22. 3. jsme obsadili 3. místo na turnaji v Králově Dvoře. Za zmínku jistě stojí výhra nad týmem hrající skupinu Elite pro ročník 2003 v Praze, Viktorkou Žižkov, kterou naši kluci a Ellen doslova "smázli" rozdílem třídy.

V neděli 22. 3. jsme obsadili 3. místo na turnaji v Králově Dvoře. Za zmínku jistě stojí výhra nad týmem hrající skupinu Elite pro ročník 2003 v Praze, Viktorkou Žižkov, kterou naši kluci a Ellen doslova

Úvodní utkání nám do cesty postavilo tým Hořovicka. Soupeř patřil do kategorie slabších a tak jsme povedenými kombinacemi postupně navyšovali skóre. Navíc jsme soupeře doslova nepouštěli na dostřel naší branky, Ondra si za celý zápas nepřipsal jediný zákrok. Perfektní napadání slavilo úspěch. Nakonec to skončilo 8:0.

 

Do druhého utkání proti Cerhovicím jsme vstoupili pod vlivem vysokého vítězství z předchozího zápasu. Přestali jsme hrát jako tým a sólování vedlo k tomu, že jsme brzy prohrávali 2:0. Brankami Horyny a Komaniho jsme srovnali. Ale Cerhovice dokázali ještě vstřelit 2 branky a nakonec jsme prohráli 4:2. Dost zbytečná prohra. V dalším průběhu Cerhovice poměrně šťastně remizovali s Viktorkou Žižkov a nám k postupu do semifinále nezbývalo nic jiného než porazit Kročehlavy a Viktorku Žižkov (ročník 2003).

 

Kročehlavy proti nám nastoupili slušně, ale nám se dařilo kombinovat, jen to zakončení bylo špatné. Pak využili jeden z brejků a prohrávali jsme 1:0. Pak se nám vypětím všech sil podařilo srovnat na 1:1 a nakonec i vstřelit branku na 2:1. Výkon to ještě nebyl takový jak bych si představoval.

 

Poslední utkání ve skupině jsme hráli proti Viktorce Žižkov a jedinou nadějí na postup bylo vítězství. Viktorka během turnaje využívala množství signálů, především z rohových kopů ke vstřílení branek a byli dost úspěšné. Díky tomu, že jsme hráli s Viktorkou poslední zápas ve skupině a já o signálech věděl, tak jsem je pozorně nastudoval během turnaje a před výkopem jsem kluky a Ellen na všechny signály upozornil a ukázal jim na nákresech jak je bránit. Odměnou mi bylo, že jsme nejen všechny standartní situace a jejich signály uhlídali, ale ještě sledovat bezradnost hráčů a trenérů Viktorky, kteří byli evidentně zaskočeni tím, že náš tým jim ani jednou neskočil na špek byla oku lahodící. Někdy je lepší nechat volný průchod vlastním nápadům svých svěřenců, jsou to lidé a ne cvičená zvířata. Zpět k zápasu, krom šesti standartních situací Viktorky jsme byli jasně lepším týmem, který Viktorku do ničeho nepouštěl, ale dokonce jsme je dobrým a dobře organizovaným pressinkem přinutili k tomu, že vůbec nemohli rozehrát a dostat se tak z vlastní půlky. Povedenými kombinacemi jsme soupeře třikrát překonali. Výborný výkon celého mužstva a další skalp mužstva hrající „Elitní skupinu starších přípravek ročníku 2003 v Praze“. Možná trochu nespravedlivě jsme dobře hrající Viktorku poslali do bojů o 5. místo, jistě musejí být borci ze Žižkova zklamaní, protože prohráli na turnaji jediný zápas, ale skončili až pátí. I díky tomuto zápasu si naši kluci opět vylepšili své renomé a jejich výkony (co mám potvrzené zprávy) budí respekt a také zájem větších a věhlasnějších týmů než je náš Zličín.

 

V semifinále jsme narazili na Fotbalovou Akademii Alexe Zbura (ještě minulý měsíc nastupovali jako Motorlet (Barrandov), ale po rozkmotření se osamostatnili). Na ně jsme tentokrát neměli a prohráli 3:0, ale za výkon se jistě nemusíme stydět, i trenér hostů Alex Zbur uznal naše kvality a dohodli jsme se na přátelském utkání.

 

V utkání o 3. místo jsme narazili na Loděnici, která nás minule porazila 3:2. Tentokrát jsme neprospali začátek a dobře jsme hráli. Loděnice se však po povedené individuální akci ujala vedení. Nesložili jsme zbraně a bojovali dál. Pak Loděnice z našeho tlaku vytěžila brejk a dva hráči běželi sami na Ondru, ten skvělým zákrokem míč vyrazil – to byl KLÍČOVÝ MOMENT ZÁPASU. Tři minuty před koncem se na hranici brankoviště uvolnil Kristian Komani a skóroval. Za minutu Marek Pešek vybojoval míč a poslal míč do jasné brankové příležitosti Honzovi Šilhánovi a ten ji proměnil 2:1. Závěr jsme pak uhlídali, když jsme drželi míč na polovině soupeře. Kluci se tak mohli radovat ze zaslouženého 3. místa.

 

Naše zápasy:

 

FC Zličín – Hořovicko 8:0 Góly: 4x Komani, 3x Horyna, Pešek

FC Zličín – Cerhovice 2:4 Góly: Horyna, Komani

FC Zličín – Kročehlavy 2:1 Góly: Horyna, Šilhán

FC Zličín – FK Viktoria Žižkov 3:0 Góly: Jiras, Komani, Horyna

 

semifinále

FC Zličín – FA AZ Praha 0:3

 

zápas o 3.místo

FC Zličín – Loděnice 2:1 Góly: Komani, Šilhán

 

Sestava: Matějovský – Hodovanets, Jiras, Komani, Klomínková – Pešek, Posukan, Horyna, Šilhán

 

Musím vyzdvihnout výkon Šimona Horyny, který byl náš nejlepší hráč a velmi dobře také zahráli Marek Pešek a Daniil Posukan.

 

Konečné pořadí:

1. FA AZ Praha

2. Cerhovice

3. Zličín

4. AFK Loděnice

5. FK Viktoria Žižkov

6. Králův Dvůr

7. Neratovice

8. Kročehlavy

9. Hořovicko

 

Aleš Rosendorf