Stále čekáme na první výhru v přípravě

Tentokráte byl naším soupeřem tým nováčka divizní skupiny A TJ Štěchovice na svém útulném stadionku.

Sice jsme v úvodu drželi míč a měli náznak šance, ale domácí udeřili ve 3. minutě, bývalý zličínský hráč Lukeš se prosmýkl podél Roubíčka a naservíroval míč domácímu Markovi, kterého Zahálka nestačil zblokovat. Domácí v prvním poločase zahrozili ještě dvakrát z rychlých brejků, ale pokaždé když se jim podařilo udělat kličku i brankaři Schopfovi tak nedokázali trefit prázdnou branku, jednou měl útočník domácích vychýlenou mušku, podruhé jeho kolega si šlápl na míč a nechtěně rozesmál slušnou návštěvu na stadionu (cca 150 diváků). My jsme drželi více míč, ale bohužel v zakončení jsme byli málo důrazní, finální přihrávky byly nepřesné. Ve 30 minutě domácí faulovali a my jsme měli možnost trestného kopu z 23 metrů. Redžič sice trefil zeď, ale k odraženému míči se dostal Skála a jeho ránu z 27 metrů vyrazil domácí golman na tyč, míč se od ní odrazil do golmana a sunul se k brankové čáře, domácí golman ale pohotově zareagoval a neposedný míč zkrotil.

V druhé půli byla vidět již výraznější fyzická převaha domácích, na nás zřejmě dolehla únava ze soustředění. Dvě přesné střely k tyči si však pokryl brankař Zajíček. My jsme zahrozili v 75. minutě na Maxmiliánův centr naskočil Redžič a špičkou ve výskoku z malého vápna umístil míč pod břevno, domácí brankař se vyznamenal a míč vytlačil na rohový kop. V 87. minutě domácí uzavřeli na 2:0. Přesný 30-ti metrový pas trefil domácí útočník v běhu ze vzduchu "šajtlí" do šibenice Zajíčkovy branky a celý stadion včetně 8 zličínských diváků této povedené ráně zatleskal.

Ještě nás čeká zřejmě dlouhá cesta za optimálním výkonem, nicméně nevěšme hlavy! Je to teprve příprava

Sestava FC: Schopf (46. Zajíček) - Roubíček (70. Redžič), Zahálka, Valoušek, Šindelář M. - Aliapulios, Skála, Žák, Maxmilián - Merta, Redžič (46. Valenta)