Sparta ovládla halový turnaj U14 na Zličíně

Domácí celek se pral statečně, ale na lepší než osmé místo to nestačilo. Přitom chybělo málo a mohly se zličínské barvy prát o důstojnou pátou příčku. Boj o ní jim zhatila branka v poslední vteřině utkání.

Domácí celek se pral statečně, ale na lepší než osmé místo to nestačilo. Přitom chybělo málo a mohly se zličínské barvy prát o důstojnou pátou příčku. Boj o ní jim zhatila branka v poslední vteřině utkání.

V sobotu 10. prosince se ve zličínské hale uskutečnil republikově obsazený turnaj hráčů kategorie U14, tedy ročníku 2004. Obě základní skupiny po čtyřech týmech se skládaly jen z ligových a divizních celků. Výjimkou byl domácí tým, který nastupuje v pražské nižší soutěži jako nově založené B mužstvo.

Přesto se zvučných soupeřů, mezi nimiž vynikala především pražská Sparta nebo západočeské celky Slavia Karlovy Vary a Sokolov, nezaleklo. Hned na úvod přišla těsná porážka s divizními Střešovicemi (1:3), když dlouho drželo nerozhodný výsledek. Ještě smolnější průběh měly následující dva zápasy v základní skupině. Porážky se Sokolovem (1:2) a Karlovými Vary (2:3), byly opravdu z těch nejtěsnějších.

Ve druhé skupině byly výsledky jednoznačnou záležitostí pražské Sparty. Až za ní se v tabulce seřadily týmy Motorletu, Nymburka a Vlašimi. Los čtvrtfinále byl tak pro domácí nemilosrdný a poslal je ze čtvrté pozice na suverénní Spartu. Drtivá porážka kluky odsoudila do boje o 5. až 8. místo.

Mezi nejlepší čtyřku se senzačně probojovali hráči Vlašimi, kteří sice šli ze skupiny bez bodu, ale v napínavém čtvrtfinále si poradili se Sokolovem 1:0. I když za celý turnaj dokázali vyhrát jednou jedinkrát, stačilo jim to na krásné čtvrté místo.

Do finále se proti Spartě podívaly Střešovice, které v bitvě o zlato dokonce chvíli vedly, nakonec však po statečném boji padly. Bronz bral nedaleký Motorlet. Největší bitva se z domácího pohledu odehrála v zápase o 5.- 8. místo, kdy Zličín opět vyzval Slavii Karlovy Vary, kterou mimochodem vedl trenér Daniel Drahokoupil, který na Zličíně řadu let působil u týmu mužů a vedl mimo jiné svého soupeře, trenéra Zličína Richarda Valouška. Společně s ním v roce 2010 dovedl A tým mužů k vítězství v Pražském přeboru a slavnému postupu do divize.

Ale zpět k turnaji. Zápas zcela jednoznačně ovládli domácí, bohužel jen herně, výsledkově to tak jednoznačné nebylo. Slavia se ujala vedení, zličínští marně dobývali branku soupeře, nastřelili dvě tyče, břevno, až se nakonec pár minut před koncem srovnání skóre dočkali.

Co jim to bylo platné, když hosté z ojedinělého brejku a dalekonosné střely přesnější než Foucardova muška trefili výhru 2:1 se závěrečným klaksonem. Porážka to byla z nejkrutějších, slzy v očích zličínských hovořily za vše. Utkání o 7. místo pak už nebylo odehráno s potřebným elánem, porážka s Nymburkem znamenala 8. místo.

I tak si všechny týmy včetně toho domácího zaslouží poděkování. Celý den jsme byli svědky na palubovce férových zápasů plných nasazení, odhodlání a dostatečného nadšení pro hru. Kdo ví, třeba jsme v dresu vítězné Sparty, či jiných týmů, viděli budoucí ligové hvězdy.

Pořadí:

  1. AC Sparta Praha
  2. SK Střešovice
  3. FK Motorlet
  4. Vlašim/Trhový Štěpánov
  5. Sokolov
  6. Slavia Karlovy Vary
  7. Polaban Nymburk
  8. FC Zličín

Nejlepší brankář: Havlíček Jan – SK Střešovice

Nejlepší hráč: Novák Filip – SK Motorlet

Nejlepší střelec:  Šiler Radek – AC Sparta