Sousedské derby skončilo nerozhodně

V neděli,za husté mlhy jsme na naší umělce hostili mužstvo Sokola Stodůlky.

V neděli,za husté mlhy  jsme na naší umělce hostili mužstvo Sokola Stodůlky.

Před  posledním  zápasem  podzimní části jsme řešili problémy se sestavou, a tak nám museli pomoci dva hráči z ml. žáků, abychom měli alespoň někoho na střídání.  Naše výsledky z posledních zápasů byly pro nás příjemným překvapením, a tak i s třetím mužstvem naší skupiny jsme chtěli hrát vyrovnanou partii. Bohužel hustá mlha, která celý zápas provázela, měla vliv na kvalitu utkání. Od začátku se hrálo především ve středu hřiště a šancí, nebo aspoň náznaků šancí ,bylo na obou stranách minimálně. V 10.min. jsme zahrávali rohový kop, ale hlavička Derdy šla nad branku hostů. První změna skóre přišla ve 25.min. Ve vápně se uvolnil Ďubašík, který ale byl zastaven jen za cenu faulu a byl nařízen p.kop. K tomu se postavil Muller a střelou bod břevno nedal hostujícímu gólmanovi   šanci – 1:0. Bohužel naše radost netrvala dlouho. Hosté ve 29.min. předvedli pěknou kombinační akci, která byla zakončena pěknou střelou k tyči, na kterou gólman Masopust nedosáhl 1:1. Do konce poločasu už obě defenzivy fungovaly na jedničku ,a tak se hra odehrávala jen od vápna k vápnu, bez brankových příležitostí.

O přestávce musel odstoupit pro obnovené zranění Vilda Malý, a tak se do hry dostaly i posily z ml.žáků. Ani ve druhém  poločase se obraz hry moc nezměni,l i když hosté začali získávat mírnou převahu . O to větší radost jsme měli ve 45.min, když se po centru z pravé strany prosadil Derda, který střelou na zadní tyč zvýšil 2:1. A mohlo být ještě veseleji, ve 49.min.se na pravé straně uvolnil aktivně hrající Jirka, jeho přesná přihrávka našla před brankou benjamínka Janoucha, kterému se ale  tváří v tvář hostujícího gólmana nepodařilo prostřelit ! Hráči Stodůlek začínali mít převahu a na naší branku se valil jeden útok za druhým. Bohužel jsme dlouho vedení neudrželi. Hosté zahrávali v 55.min.rohový kop a jejich suverénně nejvyšší hráč s přehledem vyrovnal na konečných 2:2. Hosté nás v posledních deseti minutách začali přehrávat, ale kromě jedné hlavičky, která šla těsně mimo, žádnou další šanci neměli. Zápas skončil remízou, kterou my bereme.

Když se ohlédnu za podzimní sezónou, tak nakonec to snad ani v naší situaci nemohlo být lepší !     I přes úzký a mladý kádr se snažíme hrát fotbal, na který se dá koukat. Kluci se snaží do zápasu přenášet věci,  na kterých pracujeme při  tréninku a věřím, že tyto věci budeme dále rozvíjet. Ze začátku bylo vidět, jaký nám dělá problém přechod na velké hřiště, ale zápas od zápasu se to lepšilo. Z počátku nás také hodně trápilo zakončení, ale i tohle šlo zápas od zápasu nahoru. Závěrem bych chtěl všem hráčům poděkovat za odpovědný přístup a spolupráci s trenérem. Velké poděkování patří také rodičům, kteří se nás snaží v každém zápase ( i když se nedařilo ) sportovně povzbuzovat – DÍKY.

Statistiky hráčů najdete v sekci starší žáci/statistiky.

1. A třída skupina B, 11. kolo, neděle 17.11.2013, 11:30

FC Zličín 2:2 Sokol Stodůlky