Skvělý druhý poločas na hřišti Kbel

Ve 3. kole přeboru staršího dorostu jsme v sobotu 7.9.2019 zajížděli na hřiště Spartaku Kbely.

O soupeři, který je také nováčkem přeboru,  jsme věděli, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého, protože máme ještě v paměti zápasy z loňské sezóny, které byly hodně náročné a měly vysokou kvalitu. Po úvodním ,,oťukávání“ přichází náš nedůraz a domácí se v rychlém brejku již v 7. min. ujímají vedení – 1:0. A bylo ještě hůř, protože ve 22. minutě přicházejí naše dvě ,,minely“, po kterých si dáváme vlastní gól – 2:0 !!! A teď jsme museli ukázat, jak na tom jsme ? Naštěstí kluky to nezlomilo a bylo vidět, že se chtějí o výsledek zdravě poprat. Ve 30. min. snižujeme, když se ve vápně uvolnil náš nový hráč Maks Kovernikov a střelou na zadní tyč snižuje na 1:2.

O přestávce bylo vidět, že kluci jsou neskutečně odhodlaní s výsledkem něco udělat. A hned od úvodu druhého poločasu jsme na hřišti dominovali. Během dvou minut otáčíme výsledek, když se střelecky prosazuje Karták a Votava. Náš tlak i nadále trvá a domácí pouštíme jen do ojedinělých brejkových situací, které už na rozdíl od úvodu zápasu dobře řešíme! Čtvrtá branka visí ve vzduchu, ale naše  vyložené šance zůstávají bez využití… Změna skóre přichází až v 70. min., kdy se po tvrdém zákroku v pokutovém území na Vaněčka  píská pokutový kop, který Kyloušek s přehledem proměňuje – 2:4. Naší poslední branku přidáváme v 78.min., kdy se prosazuje Vaněček – 2:5. Pak již i díky prostřídání došlo ke ztrátě koncentrovanosti a zápas se herně vyrovnal, čehož po rohu využili domácí ke snížení na konečných 3:5.

Bohužel jsme nezachytili začátek zápasu a je potřeba si z toho vzít ponaučení!  Jinak od 30 min. jsme byli v zápase dominantní a předvedli několik velice povedených kombinací. Rád bych pochválil na hrotu hrajícího Hastrdla, který svým důrazem vybojoval pro nás mnoho již ztracených míčů a i když se střelecky neprosadil, tak byly hodně platné pro náš kolektivní výkon. Zápas s těžkým soupeřem jsme tedy zvládli, ale již ve středu nás čeká v dohrávce ještě asi těžší ,,kalibr“, protože přijede mužstvo Loko Vltavín, které má zatím 100% bilanci…

Spartak Kbely : FC Zličín 3:5 ( 1:2 ) Branky :  7. Nykolenko, 29. Veverka (vlastní), 84. Jirásek – 30.Kovernikov, 49. Karták, 51. Votava, 70. Kyloušek p.k.,  78. Vaněček

Sestava FC : Hrubeš – Veverka(75. Žídek), Bartoška, Kyloušek, Votava, Vinš, Šída, Vaněček(85. Sehnal), Kovernikov(88. Pešek ), Karták, Hastrdlo(80. Horyna).