Shrnutí úvodu jarní části sezóny zličínského béčka

První tři zápasy jara béčko bohužel těsně prohrálo, v posledním kole se však vytáhlo proti rivalovi z Řep a vyhrálo čtyřbrankovým rozdílem

Zličín „B“ – Zbraslav „B“ 2:3 (1:1)

V úvodním jarním kole přijela na Zličín rezerva Zbraslavi. V prvním poločase byli o něco aktivnější domácí a jen v důsledku vlastní nemohoucnosti při zakončení byl poločasový výsledek 1:1 (za domácí skóroval hlavou Cvetkovski, hosté zhruba po půlhodině hry vyrovnali povedenou ranou zpoza šestnáctky) a ne třeba 4:1. Druhá půle nabídla vyrovnaný fotbal, ve kterém se nejprve ujali vedení hosté po tečované střele, na kterou golman Zajíček nedosáhl, aby zanedlouho domácí Ježek zblízka vyrovnal.

Utkání ne zrovna ideálně zvládl sudí Jandus, který svým nepřesným a nejistým výkonem výraznou měrou přispěl k tomu, že se na hřišti místy dost jiskřilo. Trochu symbolicky tak zápas rozhodl okamžik z 75. minuty, kdy pomezní jako o život mával ofsajd, domácí přestali hrát, rozhodčí ovšem nezapískal, a tak za zdviženého praporku poslali hosté balón do vápna, kde jej jeden z  hráčů hlavou chladnokrevně poslal do sítě. Inu, hraje se, dokud rozhodčí nepískne. Ze závěrečné snahy vytěžil Zličín pouze několik rohů, se kterými si hostující obrana poradila a tři body se tak stěhovaly na Zbraslav po výsledku 2:3.

Aritma „B“ – Zličín „B“ 3:2 (2:0)

V dalším kole zličínská rezerva zavítala do Vokovic, kde změřila síly s rezervou Aritmy. Domácí byli v průběhu zápasu lepším mužstvem, dostali se do tříbrankového vedení a navíc dohrávali v přesile jednoho muže, když byl hostující Rajský za své nepublikovatelné hodnocení výkonu sudích po zásluze „odměněn“. Ze zdánlivě jasné záležitosti dokázali zličínští udělat ještě drama dvěma góly v poslední čtvrthodině (střelci Reitermann, Ježek). Vyrovnat se však již nepodařilo a utkání tak stejně jako se Zbraslaví skončilo pro Zličín porážkou 2:3.

Zličín „B“ – Radotín „B“ 2:4 (2:1)

A do třetice tu byl souboj rezerv. Tentokrát dorazil na zličínskou umělku druhý tým tabulky, celek Radotína. Úvod zápasu parádně vyšel Zličínu. Po Kučerově pasu přistál míč na kopačce Cvetkovskiho, který si v těžké pozici poradil na výbornou, špatně vyběhnuvšího brankáře z první elegantně přehodil a poslal domácí do vedení. Aby toho pro hosty nebylo málo, za nedlouho přiletěl do jejich vápna další dlouhý míč z levé strany, kde jej Trnka uklidil k zadní tyči a navýšil vedení domácích. Podařený úvod zličínských mohl poté podtrhnout Mané Junior, který se po chybě radotínské obrany dostal k míči dřív než hostující brankář, který se ho pokusil zastavit za každou cenu faulem. Mané Junior se pokusil souboj ustát a v krkolomné pozici z úhlu uklidit míč do prázdné brány, což se mu bohužel nepodařilo. Od tohoto momentu jakoby se hosté probrali a postupně začali být lepším mužstvem. Šancí však mnoho neměli. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za dvoubrankového vedení Zličína, napálil jeden z hráčů Radotína balón z nějakých dvaceti metrů nechytatelně k tyči a snížil na 2:1.

Během poločasové přestávky se zjevně konala bouře v kabině hostů, kteří si od začátku druhé půle vytvořili územní převahu. Ta vedla k mnoha rohům, z nichž radotínští několikrát nepěkně zahrozili. Vyrovnat se jim ovšem podařilo až díky zaváhání domácího brankáře Schopfa, kterému vypadla lehká střela a hostující kapitán tak dostal možnost vyrovnat doslova na stříbrném podnose. Když se pak zanedlouho Radotín dostal do vedení po učebnicově zakončeném rohovém kopu, byla zkáza domácích dokonána. Poté padl prakticky identický gól (tentýž hráč nekompromisně zavěsil hlavičkou z rohového kopu) a zápas se již jen za zoufalé snahy Zličína dohrával. Za zmínku snad ještě stojí parádní zákrok Schopfa proti střele téměř do šibenice z vnitřku pokutového území (jak jinak než po rohu). Rezerva Radotína tedy nakonec vyloupila Zličín po výhře 4:2.

Zličín „B“ – Řepy 4:0 (2:0)

Ve čtvrtém jarním mistrovském utkání se klandr kolem domácího umělého pažitu solidně zaplnil, což bylo neklamným znamením toho, že se bude hrát derby proti Řepím. Pro domácí bylo pozitivem, že poprvé v jarní části sezóny nemusel – na rozdíl od úvodních tří zápasů - nastoupit každý, kdo má dvě nohy (nehledě na jejich stav či jiná více či méně vážná zranění a nemoci), neboť někteří z hráčů, kteří dopoledne vyválčili s A mužstvem v přeborovém utkání remízu s Třeboradicemi, odpoledne pomohli zličínské rezervě (a to i přesto, že měli v nohách 90 minut mistrovského zápasu).

Nepochybně to byla jejich přítomnost, která pozvedla hru domácích na lepší úroveň. V úvodu utkání to však byly Řepy, které se dostaly ke dvěma závarům v domácím vápně a při jednom z nich se po střetu Goldmanna s protihráčem dožadovaly odpískání pokutového kopu. V dalším průběhu poločasu se již vše podstatné odehrálo před jejich brankou. Nejprve Reitermann uklidil po standardce míč k tyči do protipohybu golmana a vsítil úvodní gól zápasu. Druhá branka se urodila, když Zbožínek prodloužil míč na Zmeškala, který měl při svém nájezdu dostatek času si rozmyslet, kterak míč skrze řepského brankáře procedit do sítě, což posléze učinil.

Zápas se definitivně lámal na začátku druhého poločasu, kdy hosté vrhli všechny síly do útoku a vypracovali si několik rohů. Po jednom z nich se dostali k opakované možnosti z bezprostřední blízkosti uklidit míč do sítě, avšak vcelku nepochopitelně selhali. Pokud by se jim podařilo snížit, zápas by byl zřejmě ještě hodně zajímavý.

Udeřilo však až na druhé straně. Domácí kanonýr Zbožínek konečně protrhl své jarní trápení a nezvykle hlavou poslal míč do sítě hostů potřetí. Tato branka vlila do žil domácích hráčů potřebný klid a zápas se dohrával v exhibičním tempu. Poslední hřebíček do řepské rakve pak zatloukl sraženou střelou střídající Žák.

Zličínské béčko si tak konečně připsalo plný bodový zisk po výhře 4:0.

Více informací o tomto zápasu přináší také úterní vydání deníku Mladá Fronta Dnes (příloha Praha).