Shrnutí posledních dvou zápasů béčka

Zličínská rezerva nejprve doma hloupě prohrála s béčkem Podolí 1:3 (1:1), aby pak díky produktivní první půli zvítězila v Miškovicích po výsledku 2:5 (0:4).

FC Zličín „B“ – AFK Slavoj Podolí „B“ 1:3 (1:1)

Úvod zápasu byl poněkud divoký a prvních 12 minut přineslo po jednom gólu na každé straně. Nejprve  se po Konečného přihrávce z pravé strany dokázal zblízka prosadit domácí Zbožínek a pak, asi za tři minuty, hosté vyrovnali po rohovém kopu a nedůrazu hráčů Zličína v okolí vlastního malého vápna. Tím byla ukončena série domácích bez obdržené branky, která trvala téměř dva a půl zápasu.

Po svižném úvodu se hra trochu uklidnila, přesto čas od času některé z mužstev nebylo daleko ke gólu. Podolí po jednom z protiútoků trefilo tyčku a při dalším hostující nájezdník z gólové pozice jen vyprášil Rosendorfovy „betony“. Hostům vyhovovala tato jednoduchá hra na brejky, zatímco domácí při tvoření hry působili občas trochu bezradně a hodně balónu tak končilo po nepřesnostech v zámezí.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil – „dobývání“ podolské defenzívy na straně jedné a snaha o rychlé brejky na straně druhé. Pozornost hostujícího brankáře prověřil například Konečný střelou z levé strany. Když se mohlo zdát, že Zličín sbírá síly k závěrečnému náporu, přišly dva docela podobné momenty, které rozhodly zápas. V obou případech šel balón do rozhozené domácí obrany a v obou situacích dokázali hosté samostatný únik bezchybně zakončit – poprvé uháněli sami na Rosendorfa dokonce dva hráči Podolí.

Situace tak zničehonic byla pro domácí více než vážná. Zličínští se ještě pokusili zvrátit nepříznivý vývoj, ale Mané Junior v ideální pozici prudkou ranou přestřelil a ani Jícha po akci středem hřiště či Trnka na samém konci utkání nedokázali z dobrých příležitostí skórovat. Podolí si tak ze Zličína odvezlo tři body po výsledku 1:3 (1:1).

FC Miškovice – FC Zličín „B“ 2:5 (0:4)

Netradičně již v pátek bylo zahájeno 20. kolo 1.B třídy, v jehož rámci cestovala zličínská rezerva přes celou Prahu na kolbiště v dalekých Miškovicích.

První poločas měl pro domácí krutý průběh. Na začátku měli tři dobré šance, z nichž přinejmenším ta první, kdy útočící hráč zleva minul prázdnou bránu, po gólu vysloveně volala, aby pak ve zbytku první pětačtyřicetiminutovky hned čtyřikrát inkasovali.

Jak byli domácí hráči šikovní a tvořiví ve hře dopředu, tak byli zároveň velmi slabí ve hře dozadu. Jakýkoliv dlouhý balón do běhu na jejich polovinu zaváněl nebezpečnou situací. Zmar miškovické obrany podtrhával svým výkonem levý obránce, který si několika hrubými a bezohlednými zákroky říkal o karetní ohodnocení a jen díky benevolenci hlavního arbitra mu tento způsob hry až do vystřídání procházel.

Skóre zápasu otevřel po přiťuknutí Konečného uvnitř pokutového území  Zbožínek a tentýž hráč se nedlouho poté prosadil podruhé střelou na zadní tyč po dlouhém pasu do pravé strany. Těsně před poločasovou pauzou pak šel další dlouhý míč na miškovickou polovinu, v ofsajdové pozici stojící Zbožínek s Konečným jej přepustili ze druhé vlny nabíhajícímu Šatnému a ten si, nikým neatakován, snadno dokázal při zakončení poradit.

V miškovické kabině nejspíš nebylo během přestávky zrovna ticho, neboť domácí nastoupili do druhé půle s viditelně zvýšenou snahou o korekci nepříznivého stavu. A záhy se jim tento záměr podařil. Rychlý brejk za obranu nebyl pro Zličín zjevně dostatečným varováním, a tak se skóre měnilo hned po následném rohovém kopu. Vstřelený gól Miškovice ještě více povzbudil, zatímco na kopačky zličínských se vkrádala zbytečná nervozita, ze které pramenilo mnoho pokažených přihrávek. Domácí ofenzíva dokázala vyprodukovat solidní množství průnikových přihrávek, ale ke smůle miškovických nebylo v pátečním, prvomájovém, dopoledni zakončení jejich silnou stránkou. S několika střelami z větší vzdálenosti si pak Rosendorf dokázal poradit.

Definitivní čáru přes rozpočet pak svým spoluhráčům udělal domácí obránce, který v relativně jednoduché pozici namazal míč Zbožínkovi a umožnil mu tím docílit již druhý jarní hattrick. Po tomto gólu bylo již zřejmé, že se žádný obrat konat nebude. Přesto domácí ještě jednou skórovali - to když šikovného domácího záložníka uvnitř pokutového podrazil Franc a sudí oprávněně (i přes jistou teatrálnost při hráčově pádu) ukázal na penaltový puntík. S penaltou si miškovický exekutor elegantně poradil a kosmeticky upravil výsledek klání na konečných 2:5 (0:4).

Když pak zličínští opouštěli areál miškovického hřiště, domácí hráči ještě v dresech přiváželi na kolečku z nedaleké hospody sud piva, aby nad zlatavým mokem zanalyzovali příčiny své vysoké porážky.