Šest branek do sítě Libuše

V neděli 28.9. jsme v rámci 6.kola Pražského přeboru dorostu hostili mužstvo FSC Libuš.

Další prověrka proběhla se soupeřem z poloviny tabulky a to tým Libuše. Soupeř po pěti kolech měl zatím nastřílené pouze tři branky ale to se může kdykoli změnit a proto jsme také nabádali kluky k opatrnosti v obraně. Od začátku zápasu jsme hráli většinou na polovině soupeře . Dostávali jsme se do šancí které jsme neproměnili ale soupeř byl v útočné fázi opravdu bezzubí a za poločas se dostal k jedné střele a dvěma rohovým kopům. Byli jsme od začátku lepší a byla jen otázka času kdy nám tam něco padne. To přišlo ve 26 minutě kdy Malý našel krásným centrem ve vápně Kubra a ten velice mazácky naznačil střelu a stahovačkou pod sebe poslal obránce mimo a levou nohou na delší tyč balon nádherně uklidil 1:0. Hned o tři minuty později a to tedy ve 29 minutě si rozehrál Malý s Trojanem na krátko trestný kop který pak Trojan poslal do vápna kde našel krásně nabíhajícího Jíru a ten hlavou nezaváhal 2:0. Poté přišla pasáž 10 minut kdy jsme zatlačili soupeře na jeho polovinu a ten se jen stěží bránil našim nájezdům. Jen za cenu odkopů se dostali na naši polovinu ale nic jsme jim z toho nedovolili a ba naopak jsme šli opět trestat. Běžela 40 minuta kdy se krásně prosadil na levé straně Trojan mezi třemi hráči soupeře a prostrčil balon na střed Horálkovy , ten neotálel a z druhého doteku našel nabíhajícího Fuksu který střelou z vápna trefil místo mezi nohy gólmana a stav se upravoval na 3:0. O chvilku později přesně ve 44 minutě jsme rozehráli rohový kop kde si balon vyměnili na krátko Kubr s Trojanem a druhý jmenovaný poté našel centrem ve vápně Malýho který hlavou zpečetil poločas zápasu na 4:0. Do druhého poločasu vystřídal Tetour Horálka (Horálek nevolnost)  a hra zůstala trochu bezzubá ve středu. Chyběla rychlejší myšlenka. I tak jsme se ale dostávali do šancí a to Mutínský kterému brankář vytlačil střelu k tyči na roh a další šance zůstali také nevyužiti. Vystřídali jsme tedy v 57 minutě abychom to opět trochu oživili a to Bouse za Klimeše a Aliho za Martina Kubinu. Jak se ukázalo tak se střídání vyplatilo. V 62 minutě krásně vystoupil Ali před hráče a našel nabíhajícího Bouse který po zemi okolo brankáře nezaváhal a bylo to 5:0. V té době jsme opět přebrali hru a kontrolovali zápas. Další trefa přišla v 76 minutě kdy přišel centr do vápna a tam si Fuksa balon zpracoval , ještě si dovolil kličku ale střelu mu zblokoval obránce , balon se ale odrazil k Bousovi který propálil vše co mu stálo v cestě a bylo to 6:0. Pak se začalo trochu od soupeře přiostřovat v soubojích a to trochu neunesl náš hráč Tetour který se po jednom takovém zákroku ohnal po soupeři a vznikla menší strkanice. Rozhodčí to řešil žlutou kartou na obě strany. Za takové potrestání můžeme rozhodčímu poděkovat , protože kdyby viděl Tetour červenou kartu tak jsme se nemohli divit. Po tomto konfliktu byli naši hráči rozbouření a nedisciplinovaní a to využil soupeř k tomu aby prošel přes střed hřiště až do vápna a upravil stav na konečných 6:1 v náš prospěch. Až do 90 minuty už nestál fotbal za nic protože jsme byli jak opařeni po situaci z 80 minuty. Za 80 minut zápasu samozřejmě klukům gratulace a velký dík . Za posledních deset minut chci jen říci že doufám tohle bylo naposledy co jsme předvedli a pokud ano nebudu mít slitování. Tohle na hřišti tedy za mně nikdo dělat nebude. Děkujem fanouškům a rodičům za perfektní atmosféru při zápase.