Senzace se konala na Vyšehradě

V neděli dopoledne jsme zajížděli v rámci 5.kola na hřiště vedoucího celku soutěže Slavoje Vyšehrad.

V neděli jsme zajížděli na hřiště Vyšehradu , který je ostřílen i z ligových scén. Po klukách jsem chtěl hlavně aby nebyli nervózní a zahráli si svou hru . To že soupeř už řečma narážel na naše kluky jsem uklidnil a jen jsem podotkl že se vše uvidí na hřišti. To jsme ještě nevěděli co to bude za nádherný zápas. Soupeř do nás vlítl hned od začátku a jen těžko jsme zastavovali jejich útoky. Soupeř byl houževnatější a rychlejší což prokázal v 8 minutě kdy utekl jejich hráč po levé lajně a centr do vápna se odrazil k nikým nehlídanému hráči na penaltě který se nemýlil a soupeř vedl 1:0. Nápor Vyšehradu pokračoval a my jsme se jen horko těžko dostávali před branku soupeře. Pak začal také úřadovat pan rozhodčí kdy ž za každé menší povídání začal rozdávat žluté karty. My jsme v prvním poločase nasbírali tři . Soupeř ale ovládal hru a i štestíčko stálo na naší straně při netrefování naší branky. Tolik štestí už jsme ale neměli ve 21 minutě kdy dal soupeř hodně pomalý centr do vápna a z hlavičkového souboje vypadl opět k volnému hráči tentokrát na malém vápně a ten hlavou přehodil našeho gólmana 2:0. Za tohoto stavu jsme šli do kabin po první půli. V kabině jsem nabádal kluky aby zapomněli na výsledek , kolik to je a začneme jako za stavu 0:0. Vystřídali jsme Mutinského který se tam trochu trápil a i díky svému zranění třísla. Místo něho šel ofenzivně ladění Jíra a tím jsem chtěl abychom více podrželi balon a víc si přihráli. Vyměnit si pár přihrávek a počkat na vystoupení soupeře a až pak posílat balon za obranu. Povzbudili jsme se a šli na to. Druhá půle začala hned jiným obrázkem , kluci se výborně snažili dodržovat taktické pokyny a hra se vyrovnávala. Po deseti minutách druhé půle přišlo i ocenění a to v podobě gólu na 2:1 kdy po nepřehledné situaci v soupeřovo vápně se nejlépe zorientoval Klimeš a propálil vše co mu stálo v cestě. Soupeřovi už se tolik nedařil přechod a začal být nervózní. Toto jsme využili hned o 8 minut později kdy při výměně balonu na středu hřiště si Horálek všiml ulice a poslal Fuksu do brejku. Ten nezaváhal a stav byl 2:2. To už soupeř hodně těžce nesl a rozhodčí začal karty za povídání rozdávat na druhou stranu. Kluci měli ale obrovskou vůli a chuť odjed se třemi body a tak v 71 minutě si opět naběhl za obranu Fuksa . Balon od Klimeše byl přesný a z pravé strany se opět Fuksa nemýlil a stav se měnil v náš prospěch 2:3. Soupeř se pak snažil samozřejmě při nejmenším srovnat a zkoušel to dlouhými balony do vápna kde jsme měli trochu problémy ve vzdušných soubojích ale vše dopadlo dobře. Také Michal Kubina opět prokázal že je dobrý gólman a umí mužstvo v důležitých situacích podržet. Soupeř se snažil naši branku dobít a čas utíkal a to až do 88 minuty kdy Horálek našel Trojana na levé straně ten zatáhl balon po lajně a poté vyslal za obranu opět Fuksu a ten se potřetí v zápase nemýlil a stav se upravoval na 2:4. To byla gólová tečka a soupeř už jen dohrál dvě minutky co mu zbývali. Já bych chtěl klukům moc poděkovat za představení hlavně ve druhé půlce kdy se celá parta semkla a je vidět že parta mnohdy je více než ligová zkušenost. Jsem hrdý že takový tým mohu trénovat a věřím že budeme v takových výsledcích pokračovat. Dík patří všem hráčům a i náhradníkovy Jírovi který byl hodně vidět a všem moc velká gratulace. Hoši jsem na vás hrdý. Také rodičům a divákům děkujeme za kulisu a věřím že přijdete naše kluky povzbudit zas.

FK Slavoj Vyšehrad s.r.o.    -   FC Zličín

2       :              4 (    2:  0   )

Góly  FC Zličín :     55 min. Klimeš Martin

63 min. Fuksa Jakub

71 min. Fuksa Jakub

88 min. Fuksa Jakub

SESTAVA :

Kubina Michal

Svoboda David        Muťinský Jaroslav    Malý Jan    Kubina Martin

Kubr Stanislav        Horálek Petr        Tetour Michal            Trojan Tomáš

Klimeš Martin                     Fuksa Jakub

Střídání :

46 min.  Jíra Jakub              místo     Mutinského Jaroslava

71 min.  Tetour Michal        místo      Kubiny Martina

Žluté karty :

10 min. Horálek Petr

24 min. Mutinský Jaroslav

26 min. Tetour Michal