Rozhovor s trenérem Kudelou před novým soutěžním ročníkem

V článku přinášíme aktuální informace o našem kádru, pohybu hráčů během letní přípravy. Dále se dozvíte jak trenér trávil dovolenou, nebo jeho názor na odchovance Zličínské mládeže.

V článku přinášíme aktuální informace o našem kádru, pohybu hráčů během letní přípravy.  Dále se dozvíte jak trenér trávil dovolenou, nebo jeho názor na odchovance Zličínské mládeže.

Začneme trochu mimo fotbal. Jak jste si po sezoně odpočinul? Co jste ten téměř měsíc bez fotbalu dělal?

Od fotbalu neodpočívám a nikdy jsem neodpočíval. Mimo fotbal jsem se vždy jen snažil "překousnout" negativa, která přinesl, a odpoutat se od nich. Od našeho fotbalově nevydařeného jara jsem se snažil odpoutat na rodinné dovolené v Itálii, kde s námi byl mladší syn se svou rodinou. A další necelý týden jsme ještě s manželkou zůstali v Rakousku na Kaprunu. Ale fotbal se mi v hlavě honil pořád.

Jak jste si vyhodnotil předchozí sezonu a především jarní část? Máte z této části sezony nějaké poznatky, které zužitkujete v podzimní části?

Podzimní polovina minulé sezóny byla výsledkově i herně vyvedená. Během zimní přípravy nám vypadli kvůli zranění někteří hráči a do stejné herní kvality, jako tomu bylo na podzim, se dostávali velice zdlouhavě a kvalita jejich výkonu silně kolísala. Ale hlavním důvodem našeho jarního špatného zápasového projevu a špatných výsledků byl egoismus a osobní uspokojení  mnoha tzv. zkušených hráčů. Vše se pak podepsalo na ztrátě týmovosti a zákonitě na nedobrém herním výkonu všech.

Jak probíhala letní příprava?

 S přípravou jsme začali 12.července, stejně jako v loňském roce. Sehráli jsme čtyři přípravná utkání, ale kvalitu soupeřů jsme změnili. Vsadili jsme na tři divizní soupeře a generálku jsme pak hráli v Mostě, s jeho "béčkem", které skončilo v minulé sezóně na třetím místě ústeckého přeboru. To proto, abychom byli více konfrontováni s vyšší herní kvalitou a na prokázané nedostatky mohli konkrétně reagovat. Konfrontace to byla velice dobrá, s divizními soupeři jsme drželi krok, s Hřebčí a Admirou nás však popravily vlastní individuální chyby, které u jejich hráčů nevidíte. Most jsme potom fotbalově přehráli.

K jakému pohybu v kádru došlo?

Z kádru odešli obránci David Hájek, Patrik Šašek a Lukáš Stýblo, brankář Jakub Tůma ( hostování )a útočník Jan Pyšek. Středopolař Fanda Bous se pak přešel do B mužstva. Nově u nás budou působil pravý obránce Matěj Havrila ze Slovenska a středopolař Vasil Popovič z Loun, ti se stali našimi hráči. Na půlroční hostování pak z Radotína bereme středopolaře Standu Maška, z dorostu pak do A týmu přecházejí Jakub Petrák a Marek Tuháček. S vysokou pravděpodobností ještě přijde útočník a zkoušíme dva Ukrajince, stopera a středového hráče. Ti se zatím jeví velice slušně.

Do kádru se zapojili i kluci z naší mládeže, jak je zatím hodnotíte (Petrák, Tuháček)? Jaké jsou jejich přednosti a v čem musí ještě přidat? Do druhé sezony vstupujete jako hlavní trenér a ze zličínské mládeže jste zatím zapracoval mezi dospělé 4 hráče (Jiras, Forejtek, Petrák, Tuháček). Je to málo, hodně, nebo tak akorát? Bude Zličín v tomto trendu pokračovat?

Tuháček společně s Petrákem s "áčkem" trénovali již na jaře a oba se jeví velice, velice slušně. Už to vypovídá o jejich dobré fotbalové perspektivě. Jiras utrpěl na jaře vážné zranění kolena a nebýt toho, byl by to dnes jeden z našich klíčových hráčů. Bohužel, zranění kolena limituje dalšího odchovance Forejtka. Ten se měl dostávat na podzim hodně do hry. Ovšem zranění ho zatím zastavilo. A z dalšího mladíka Ondrejky se stal hráč základní sestavy, i když není odchovancem Zličína. Vše vypovídá o tom, že na Zličíně se s mládeží pracuje velice dobře a ti nejlepší v A mužstvu jsou a budou.

Máte nového asistenta, představíte nám ho trochu?

Lexa Samuel je bývalý ligový hráč, který trenérsky naposledy působil u žen v pražské Spartě. Je to komunikativní trenér, s jeho přístupem k hráčům je to hodně podobné s tím mým, stejně tak s jeho fotbalovým smýšlením.

jakými cíli vstoupí Zličín do podzimní části soutěže a co bude pro Vás uspokojivé postavení v tabulce, a jaký herní projev můžeme od mužstva očekávat?

 Chceme navázat na naše podzimní výkony z minulé sezóny a ještě je postupně zlepšovat. Neřeknu nic převratného, naším cílem je na Zličíně vybudovat silný tým lidsky a herně.

Jakým způsobem byste nalákal a hlavně udržel zájem diváků o zápasy Zličína?

V minulé sezóně na Zličín na poměry v soutěži a vzhledem k našim ne moc dobrým výkonům chodilo dost diváků, dokonce si myslím, že přes naše nedobré výkony jsme měli dvakrát, třikrát nejvyšší návštěvu kola. Diváky vždy na fotbal přivede snaha hráčů o co nejlepší výkon vlastní a nejlepší výkon vlastního týmu. To divák vždy dovede ocenit a přijde. Na tom pracujeme a budeme pracovat.

S jakými pocity půjdete na lavičku v prvním kole na hřišti nováčka soutěže Střešovic?

První zápas u nováčka na jeho hřišti není nikdy jednoduchý. Zcela jistě přijde slušná návštěva, domácí budou natěšení. My však jsme v přípravě tvrdě všichni pracovali na tom, abychom byli úspěšní. S tím také do Střešovic pojedeme.