Rozhovor s novým trenérem Kudelou.

V článku přinášíme před sezonní rozhovor s trenérem Kudelou o plánech a ambicích našeho A - mužstva.

V článku přinášíme před sezonní rozhovor s trenérem Kudelou o plánech a ambicích našeho A - mužstva.

Zdeněk Kudela je od začátku nové sezóny 2022 / 2023 hlavním trenérem A-týmu FC Zličín, jak se Vaše angažmá na Zličíně uskutečnilo?

Po čtyřech letech v Lounech jsem se cítil v prostředí neustále stejných lidí už poněkud opotřebovaný a rozhodl jsem se, že si alespoň polovinu sezóny od fotbalu odpočinu. Jenomže už po týdnu, to jsme zrovna cestovali se ženou do Itálie na dovolenou, mi volal sekretář Zličína Marek Muller, že by měli zájem se se mnou sejít. Nechtěl jsem být odmítavý, a tak jsem Markovi řekl, že až se vrátím, ozvu se mu. Jenomže moje skvělá žena rozhovor v autě slyšela a hned mě začala přesvědčovat, abych to vzal, že to se mnou doma bez fotbalu nevydrží, že budu velký protiva. A když jsme se vrátili, doma mě čekalo jedno velké překvapení. A to dopis od místostarosty Loun, ve kterém mi děkoval za historicky nejlepší umístění fotbalových Loun a za zviditelnění města. To mě prostě dostalo, vyhrál jsem ligu se Slávií, hrál rozhodující zápasy o Ligu mistrů, bezpočet zápasů evropských pohárů, do ligy postoupil s Mladou Boleslaví, Žižkovem a Brnem, ale nikdo mi nikdy za práci ve fotbale nepoděkoval. Tak to bylo přesně to, co mě přesvědčilo, že když jsem na schůzku s vedením Zličína jel, už jsem věděl, že místo trenéra přijmu.

Jaké jsou dojmy po necelém měsíci v našem klubu?

Že zličínský klub disponuje krásným areálem s moc pěkným zázemím, to jsem už věděl. Ovšem překvapila mě zaujatost pro fotbal bez výjimky všech členů vedení, všichni fotbalem žijí. Třeba v Lounech všechno zařizoval a o všem rozhodoval jeden člověk. Na Zličíně, jak poznávám, jde o kolektivní práci, stejně jako na hřišti. A to je správně.

Letní příprava byla tradičně krátká, měl jste na jejím začátku k dispozici hodně široký kádr, jak jí pár dní před startem nové sezóny hodnotíte?

Ten široký kádr vlastně zůstal i do mistrovské soutěže. Už týden mi na hřišti pomáhá Aleš Rosendorf a společně cca 20 hráčů na tréninku bez problému zvládneme. Celkem jsme dobře zvládli i čtyři přípravná utkání, ale všichni víme, že teprve soutěžní střetnutí naplno odhalí stav věci.

V rámci letní přípravy odehrál A-tým celkem čtyři přípravná utkání, každý z hráčů dostal šanci zabojovat o místo.  Jak hodnotíte tyto zápasy a co Vám to ukázalo směrem ke složení mužstva pro sezónu?

Jak jsem odpovídal v předchozí otázce, přípravná utkání jsme týmově odehráli velice slušně, až na poslední PU v Ďáblicích, které jsme museli, díky dešti, odehrát na místní UMT, kde vzdálenost postranních čar "velkého vápna" od autových čar je cca metr a půl. Zápas byl samý souboj a domácí přeci jenom na své hřiště jsou daleko lépe navyklí. Ale naši hráči jsou fotbalově chtiví a vnímaví. Jsou ovšem navyklí na svůj pohled na hru, ale to společným úsilím změníme.

Zličín do nové sezóny angažoval zkušené, ale i mladé perspektivní hráče. Jak bude vypadat herní projev mužstva a na co se fanoušci můžou těšit?

Ano, nově přišli hráči, kteří už něco odehráli. Avšak většinově je kádr složen z velmi mladých hráčů. Bude tedy na mně hráče správně navyknou na seniorský fotbal a k tomu budu zkušené hráče během tréninků a utkání potřebovat. Mužstvo má minimálně čtyři velice kvalitní ofenzivní hráče a na ně budu chtít v soutěži vsadit. Ale není z mé hlavy, že v každém zápase cesta k výhře vede z bezpečné obrany.

Sezónu odstartujeme tuto sobotu na hřišti Hostivaře. Bude výhra v prvním kole na hřišti soupeře tou nejlepší pozvánkou k prvnímu domácímu utkáním, které odehrajeme o týden později, tj. v sobotu   13. 8. v tradiční čas 10:30?

Samozřejmě, že každé utkání chceme vyhrát. A také pro vítězství na hřišti vždy všechno provedeme. Ale vždy proti sobě také hrají dva soupeři se stejnou představou. Někdy vám ovšem na hřišti vyjde skoro vše, ale soupeři gól prostě nemůžete vstřelit. Já přeji za sebe zličínským fanouškům fotbalu, aby z každého našeho zápasu domů chodili se spokojeností z našeho výkonu.

Trenére děkujeme za rozhovor  a přejeme hodně fotbalové radosti ve Zličínském klubu.