Rezerva Aritmy v deštivém odpoledni vyučovala fotbal na Zličíně

Po remíze v úvodním kole dostalo béčko na domácím pažitu tvrdou lekci.

Ve druhém kole 1.B třídy se zličínské béčko střetlo s béčkem Aritmy. Toto klání muselo všechny skalní zličínské fanoušky, kteří i v tomto nečase dorazili do zličínské arény, velmi zklamat. Hráčům Aritmy jakoby prudký déšť vůbec nevadil, spíše naopak – pohlednými akcemi, ať už individuálními nebo týmovými svého soupeře od první do poslední minuty přehrávali a velká většina zápasu se odehrávala uvnitř či v blízkém okolí vápna domácích. Zličínský brankář Zajíček sice nějaký čas odolával, nicméně po několikátém závaru kapituloval. Úvodní gól hosty z Vokovic rozhodně neuspokojil a bylo jen otázkou štěstí, že některé další akce neskončily gólem – jednou např. Zličín zachránila tyč, podruhé břevno. Zejména hráč s číslem 10 si s domácími pohrával jak kočka s myší a nebude velkou nadsázkou napsat, že z 20 kliček jich 19 bylo úspěšných.

Zličínská rezerva hrozila jen velmi sporadicky – za zmínku stojí asi jen pas na Zbožínka, který se zbavil svého strážce, avšak v klíčové chvíli mu nešťastně odskočil balón, aby se následně utopil ve vlastních kličkách a pak také povedená Goldmannova střela, která si žel bohu cestu mezi tři tyče nenašla.

Do konce poločasu přidala Aritma ještě jednu branku, to když jeden z jejích hráčů neatakován dorazil prudkou střelu, kterou brankář Zajíček vyrazil před sebe.

Optimističtější ze zličínských fanoušků nejspíš doufali, že poločasový rozbor v kabině povede ke změně v projevu hry, leč nestalo se tak. Do 60. minuty byl stav 0:4 a bylo hotovo. Zápas víceméně pokračoval ve stejném duchu jako první půle s tím rozdílem, že tentokráte se domácí zmohli alespoň na čestný úspěch. Za stavu 0:5 vyslal z přímého volného kopu na bránu hostí Kočí prudkou střelu, kterou brankář Aritmy pouze vyrazil a dobíhající Aliapulios poslal míč do sítě. Jinak ale zůstalo vše při starém a před zličínskou brankou se odehrálo bezpočet závarů, které klidně mohly míčem v síti domácích.

Nakonec se tak nestalo a zápas skončil „jen“ 1:5…

1.B třída skupina A, 2. kolo, sobota 27.8.2011, 17:00

FC Zličín 1:5 Aritma B