Remízová sobota v Suchdole

Béčko sice dokázalo podruhé za sebou bodovat, tentokráte ovšem jen díky remíze s mužstvem Suchdola

Povzbuzeno výhrou v zápase předchozího kola proti Řepím vyrazilo zličínské béčko změřit síly s týmem Slavoje Suchdol.

Počáteční aktivitu Zličína se brzy podařilo přetavit v úvodní gól zápasu zásluhou France, který z první uklidil za záda domácího golmana přízemní centr. Poté se hrál vyrovnaný zápas sem tam s nějakou šancí před jednou či druhou brankou. Za zmínku stojí třeba nebezpečná situace před domácí svatyní po narážečce Trnky se Zbožínkem a naopak dva rychlé brejky Suchdola do otevřené obrany na opačné straně hřiště. Po jednom z nich se domácí komickým způsobem připravili prakticky o jisté vyrovnání skóre, když se hned dva jejich hráči dostali do nájezdu na brankáře Rosendorfa, jeden z nich ho úspěšně oklamal kličkou, ale zakončení do prázdné brány mu sebral druhý hráč stojící blíže k brance a tedy v ofsajdu. Nicméně do poločasové přestávky se skóre neměnilo.

Úvod druhého poločasu patřil domácím, kteří však z několika standardek gólově zakončit nedokázali. Naopak mohlo udeřit na druhé straně. Zbožínek zatáhl balón do vápna, poradil si s obránci, poslal přihrávku Francovi, který ovšem tváří v tvář prázdné brance nikým neatakován selhal a poslal míč kamsi na louku za hřištěm. Když už se zdálo, že Zličín nápor soupeře přestojí bez úhony, napřáhl několik metrů za vápnem jeden ze suchdolských hráčů a míč zaplachtil pod břevno branky hostí – 1:1.

Následně se do vynikající příležitosti dostal Zbožínek, který dostal pas za obranu, avšak domácí golman prokázal svoji kvalitu a míč výborným zákrokem vytáhl nad břevno. Domácí si na druhé straně vypracovali několik přečíslení, která nedotáhli do nějakého nebezpečného zakončení. Když už to začínalo vypadat, že se hráči Suchdola dostávají na koně, pláchl domácí obraně v 75. minutě Mané Junior a svůj únik zakončil gólovou střelou. Bohužel pro hosty se nejednalo o branku vítěznou. Domácí se z tohoto úderu rychle otřepali a ani ne za dvě minuty vyšachovali zličínskou obranu a zblízka pohodlně srovnali stav na 2:2.

Závěrečné minuty přinesly jen bezvýslednou snahu obou týmů s výsledkem ještě něco udělat. Tečku za utkáním pak udělala střela jednoho z domácích hráčů, která skončila přibližně metr vedle brány. Na poměry 1.B třídy velmi korektně a slušně hrané utkání (na rozdíl od zápasů s týmy typu Zbraslavi či Lipenců) tak skončilo remízou 2:2.