PRVNÍ ZAHRANIČNÍ ÚSPĚCH!!!

Ano vezeme ocenění ze zahraničního turnaje, ale nejde o týmový úspěch, ale o individuální úspěch – Denis Matějka si veze ocenění pro nejlepšího brankaře.

Ano vezeme ocenění ze zahraničního turnaje, ale nejde o týmový úspěch, ale o individuální úspěch – Denis Matějka si veze ocenění pro nejlepšího brankaře.

Na turnaj do saského Radebergu jsem vzal tým, který byl složen z kluků, kteří většinou hrají fotbal kratší dobu než jejich vrstevníci. Říkal jsem jim, že každý vstřelený gól bude pro mne velký úspěch. Kluci dokázali překonat má očekávání a dokázali nejen vstřelit gól, ale vyhnout se soubojům o poslední místo. Navíc jsme přidali i individuální ocenění.

 

První zápas jsme hráli proti SV Helios Dresden. Brzy jsme se ujali vedení, Johannes Luber vyvezl míč z obrany, vystřelil, brankař jeho tvrdou střelu dokázal vyrazit na břevno, ale Johannes situaci perfektně dohrál a dorážkou nám obstaral vedení 1:0. Helios však zabojoval a pěknou kombinací se protlačil až k naší brance a vyrovnal na 1:1. My jsme však vzápětí opět strhli vedení na svou stranu, povedenou přihrávkou našel před brankou Dominik Korynta Tomáše Cirkovského a ten vstřelil gól na 2:1. Helios však dokázal parádní ranou do šibenice vyrovnat na 2:2.

 

Druhý zápas nás čekala TSV Germania Chemnitz, která nakonec skončila na druhém místě. Germania měla obrovský tlak, moc nás ze sevření nepouštěla, ale díky obětavému výkonu celého týmu na hranici svých schopností a fyzického vypětí podpořeného vynikajícím výkonem Denise Matějky v brance (nejvíc se Denis zaskvěl v jeden moment, kdy dokázal během 10 vteřin chytit střelu a další 4 dorážky v řadě). My jsme měli po brejkových situacích 2 šance, branku jsme sice trefili, ale zakončení nebylo dost důrazné. Nakonec to skončilo 0:0.

 

Třetí zápas nás čekal favorit skupiny Bischofswedaer FV 08, který turnaj vyhrál (takže opět, už počtvrté v Německu, jsme měli ve skupině vítěze turnaje). Ti se do nás pustili a skóre se zaseklo na 6:0. A přestože jsme i tak měli šanci na postup do zápasů o medaile, tak nakonec poslední zápas skupiny rozhodl, že budeme hrát o 5. místo.

 

Zápas o 5. místo byl zajímavý, SV Wesenitztal se ujal vedení 2:0, ale na šance to bylo vyrovnané. 2 minuty před koncem dokázal snížit Martin Novák a poslední minuty jsme se snažili vyrovnat a dostat zápas do penalt. Nakonec se to nepovedlo, ale kluci to odehráli naplno.

 

Šesté místo považuji za velmi slušné umístění, protože ho dosáhli kluci, kteří ještě nemají toliko zkušeností se zápasy. Neskončili poslední i díky tomu, že to odehráli naplno, skoro nic nevypustili a i občas to stačí k tomu, aby se zápas přehoupl na tu naši stranu. Turnaj byl oproti tomu předvánočnímu menší a komornější, ale přesto jsme si ho užili, kluci nabrali nové zkušenosti, vyzkoušeli si něco jiného než je čeká v Čechách.

 

Při vyhlašování výsledků se do ALL STARS turnaje dostal zaslouženě Denis Matějka, jako nejlepší brankař, který především proti Germanii Chemnitz položil základ svého úspěchu.

 

V únoru nás čeká ještě jeden halový turnaj v Německu, tentokráte je pořadatel TSV Rotation Dresden a hrát se bude v hale gymnázia ve čtvrti Cotta.

 

Sestava: Matějka – Luber, Korynta „K“ - Novák, Cirkovský střídali: Pressler, Hauzner

 

Pořadí:

  1. Bischofswerdaer FV 08

  2. TSV Germania Chemnitz

  3. SG Motor Trachenberge

  4. Radeberger SV

  5. SV Wesenitztal

  6. FC Zličín

  7. SV Helios Dresden

  8. Sportfreunde 01 Dresden-Nord