První vítězství béčka v sezóně

Po dvou porážkách a třech smolných remízách se konečně béčko radovalo ze tří bodů

V příjemném sobotním dopoledni vyrazila rezerva Zličína na Kavčí hory s úmyslem protrhnout podzimní prokletí a konečně docílit plného bodového zisku v utkání proti Slavoji Podolí "B".

Po úvodním oťukávání přišel přibližně ve 20. minutě klíčový okamžik celého utkání – Cvetkovski poslal přihrávkou za obranu domácích do sóla Zbožínka, proti kterému golman vyběhl daleko mimo šestnácku, balón zasáhl rukou a rozhodčímu tak nezbylo než jej velice předčasně poslat do sprch.

Prvních několik minut nebyla převaha jednoho muže v poli příliš znát, avšak zličínští se postupně přeci jenom začali dostávat do tlaku. Nejvýraznější projevem tohoto náporu byla v závěru první půle velká šance Zbožínka, který se golmana (původně útočníka domácích, který si po vyloučení navlékl rukavice a brankářský dres) prakticky mohl zeptat, kam to chce, bohužel sám před bránou selhal a ochránce domácí svatyně balónem neomylně napálil. O mnoho více první poločas nenabídl a skončil tedy bezbrankovou remízou.

Po přestávce, kterou hráči zličínské rezervy strávili na sluncem zalité střídačce, aby pošetřili síly, které by ze sebe museli vydat na cestě do vzdálených kabin, se zpočátku odehrávalo vše podstatné opět před domácí brankou. Nejednalo se sice o kdovíjak intenzivní nápor, Zličín se nicméně čas od času protlačil do zakončení. Nejprve Rajský v samostatném úniku nastřelil jen brankáře, ten však nedlouho poté přeci jen lovil míč ze své sítě – to když Zbožínek v další své šanci zachoval chladnou hlavu, udělal mu kličku a z dvou metrů zavěsil – 0:1.

Po vstřelené brance nebylo tempo hry kdovíjak závratné, neboť domácí, hrající v oslabení, se za vyrovnáním příliš nehnali a naopak zličínští využívali přesilovky a v obraně si často míč několikrát rozvážně vyměnili, než jej poslali dopředu. Rezerva Podolí se sice do mnoha vážnějších šancí nedostala, několikrát ovšem její útočníci (především solidně hrající Moravec s číslem 8 a jeho nástupce Filip s dvanáctkou) hostující obranu provětrali. Naštěstí pro Zličín nenašel žádný z centrů do vápna svého adresáta.

Přibližně ve 20. minutě druhé půle vyzkoušel pozornost podolského golmana podařenou střelou zpoza šestnáctky Rajský, avšak neuspěl.  Krátce nato vstřelili hosté druhý gól - Zelený rozehrával standardku, zkusil střelu pravačkou, míč se k němu od zdi odrazil zpět, tak vystřelil podruhé, tentokráte levačkou s opoznání menší razancí poslal balón obloučkem k brance, kde jej brankář nejistým zákrokem ztlumil přímo před dobíhající Ježka s Cvetkovskim a druhý jmenovaný navýšil vedení Zličína – 0:2.

S blížícím se koncem utkání vystupňovali domácí svoji snahu s výsledkem něco udělat a vápnem hostí prolétlo několik centrů. Nejblíže ke gólu se Podolí dostalo asi pět minut před závěrečným hvizdem, když jeho hráči chytře rozehráli standardku z rohu pokutového území, míč putoval na prostředek hřiště kousek za vápno, kde jej jeden z domácích poslal nepříliš prudkou, avšak umístěnou střelou na bránu. Zličísnký stoper Zelený celou situaci okomentoval slovy „To jde vedle.“ , a tak se za balónem golman Mairych pouze ohlédl. Míč nakonec zasáhl tyčku a naštěstí pro hosty se odrazil přímo do náruče brankáře.

Poté už se rezerva domácích do zakončení nedostala. Zápas proto skončil dvoubrankovým vítězstvím zličínského béčka.

1.B třída skupina A, 6. kolo, sobota 24.9.2011, 10:30

AFK Slavoj Podolí Praha B 0:2 FC Zličín