První půle jak z hororu

V dalším zápase zimního turnaje se utkali Mladší žáci A s Fotbalovou akademií Alexe Zbura a vysoko prohráli.

V dalším zápase zimního turnaje se utkali Mladší žáci A s Fotbalovou akademií Alexe Zbura a vysoko prohráli.

Nástup do zápasu byl slušný, dokázali jsme soupeře udržet na jeho vlastní polovině, několikrát se dostat i do slibné pozice, ale buď jsme nezakončili nebo jsme zakončili velmi slabě. Pak přišel výpadek, kdy hráči absolutně ztratili koncentraci k zápasu a začalo nám to tam padat. Tři góly má na svých bedrech Denis Matějka (všechny tři střely z dálky), který prostě nedával pozor. Dvě branky naše ofenzivní část, kdy prostě rezignovali na bránění a dva góly si připsala obrana svou nedůsledností. Za nás měl největší šanci Hynek Pressler, ale z vyložené pozice nedal gól a Šimon Horyna zase slabě hlavičkoval.

 

Druhá půle byla od FA AZ řekl bych ještě lepší než první – více drželi míč, chvílemi nám ho vůbec nepůjčovali a dostávali se snadno k zakončení, ale náš přístup se změnil k lepšímu a obětavým a poctivějším bráněním jsme inkasovali jen 2x (obě to byly nechytatelné střely z 20-ti metrů). Nám se podařilo po dobrém vyvezení míče Honzou Šilhánem soupeře přehrát a Matěj Veverka zaznamenal čestný úspěch.

 

První poločas byl jasnou ukázkou toho, co se stane, když se na to kluci vykašlou, nesoustředí se a nezajímají o fotbal a zápas. Bylo to jak z hodně špatného filmu, tolik zbytečných gólů. Samozřejmě, musíme uznat kvalitu soupeře, který byl opravdu silný a fotbalový. Na druhou stranu musíme postavit náš katastrofální výkon a přístup k prvnímu poločasu. V druhé půlce byli hosté řekl bych ještě lepší. Ale když hrajeme naplno, tak jsme uhráli solidní a vyrovnaný výsledek. Proč nemouhou kluci přistoupit se stejným zaujetím i k tomu prvnímu poločasu? Začíná to maličkostmi – přijít včas na zápas je takový základ (pozdní příchody – Pressler, Loskov, Korynta), abych se v klidu mohl nachystat na svůj výkon. Držet „zobák“ když mluví trenér (Horyna, Flieger, Pressler) a poslouchat základní pokyny, kdy upozorňuji na silné a slabé stránky soupeře, specifika terénu a jak si s nimi poradit. Kvalitní rozcvička (všichni) a to, že ostatní dělají taky blbosti není omluva pro to, abych to já nedělal pořádně. Sledovat hru když jsem na hřišti a když jsem na lavičce (protože se zeptat na lavičce ve stylu „My jsme dostali gól?“, protože plácání sněhové koule bylo v tu chvíli asi důležitější) to je docela síla. A vracíme se tak velkým obloukem k prvnímu zápasu zimního turnaje a k přístupu, že nedotahujeme věci do konce, že nejsme soustředění. Uvidíme, mám pocit, že příští týden to bude článek a zase si budu stěžovat na přístup kluků ke svým povinnostem. Je to dlouhá cesta, ale je to o trpělivosti. Strom taky nevyroste za týden po zasazení.

 

Ale aby to nevyznělo jen negativně, tak musím pochválit Honzu Šilhána, hrál v obraně (dostal tak příležitost vyzkoušet si, jaké to je když se ofenzivní hráči nevrací a nepomáhají obráncům – taková menší „pomsta“ za výkon v druhém poločase prvního kola zimního turnaje a skupinu o umístění v Německu před Vánocemi, kdy se Honzovi nechtělo bránit a pomáhat spoluhráčům) a odehrál to dobře, s rozmyslem rozehrával a dobře bránil, přidal i gólovou přihrávku, po tom co správně vyvezl míč.

Výsledek: 1:9 (0:7)

Sestava: Matějka – Flieger, Šilhán, Marc – Veverka, Loskov, Jiras – Horyna

střídali: Klomínková, Korynta, Luber, Pressler