První prohra v sezóně

První venkovní utkání jsme předehrávali na hřišti Bohemians. Po úvodních dvou vítězstvích však přišla studená sprcha. Připsali jsme si premiérovou porážku v sezóně a snad nás toto varování vrátí zpátky na zem.

Přitom první poločas napovídal spíše velkému boji, který může rozhodnout jediná branka. Na obou stranách bylo velké množství nepřesností, herní projev obou mužstev byl tristní. Za prvních 45 minut se urodilo po jedné gólové šanci na každé straně. Tu naší v úniku sám na brankáře neproměnil Štefan Kurina, soupeřovu gólovou hlavičku vytáhl skvělým zákrokem brankář David Schopf. Branky se v první půli diváci nedočkali. Bohužel se opět projevil náš největší neduh, začátky druhých poločasů. Už utkání s Trojou i se Stodůlkami ukázala, že tento časový úsek je naší Achillovou patou. Trest přišel až od Bohemians. Hned v první minutě druhého dějství jsme inkasovali, když se domácí hráč dokázal uvolnit po levé straně a skvělou přihrávkou naservíroval kolegovi gól pod nos – 1:0. O dvě minuty později už to bylo 2:0, když zdánlivě nenápadnou situaci řešil nepřesvědčivě stoper Lukáš Žák a domácí útočník si už mohl jen smlsnout na bezmocném Davidu Schopfovi. Ve dvanácté minutě se po centru ze standardní situace prosadili domácí hlavou a bylo po zápase – 3:0. Až po třetím inkasovaném gólu jsme se do šancí začali dostávat také my. První vlaštovkou byla hlavička Pavla Cvetkovskiho po rohovém kopu, kterou odklízel z brankové čáry jeden z obránců. Další dvě šance neproměnil útočník Dominik Rajský. První únik sám na brankáře vyřešil kličkou, avšak poté nedokázal usměrnit míč do branky. Druhou šanci zakončoval, ale rovněž mimo. Ve druhém poločase byl na hřišti jediný tým a je vcelku neuvěřitelné, že s tak mizerným výkonem jsme měli tolik gólových příležitostí. Kombinačně nás však domácí jednoznačně přehráli a naše mužstvo tomu jen ostudně přihlíželo. Po dnešní prohře se doufeme opět vrátíme na vítěznou vlnu, což nebude jednoduché. V příštím kole doma přivítáme Admiru, loňského účastníka divize.