První jarní vítězství se nerodilo vůbec snadno ……

V dalším kole jsme hostili mužstvo z Kyjí, kde jsme v podzimní části poprvé vyhráli. Po dvou ,,debaklech“ jsme chtěli sehrát dobrý zápas a bodovat.

Vstup do zápasu, který se hrál snad naposledy na UMT jsme měli opět vlažný ! Byli to hosté, kteří začali aktivněji, ale naštěstí se do žádné šance nedostali. Postupně se hra začala vyrovnávat a aktivita začala být  na naších kopačkách. Od zhruba 20. min. jsme začali hrát, tak jak si to představuji. Byli jsme neustále v pohybu, jednoduché kombinace na jeden dotyk byyi perfektně provedené a hosté se dostali pod velký tlak. Vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, ale vedoucí branku jsme nemohli vstřelit, protože gólman hostí byl vynikající. Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, přišel náš rohový kop ( už asi 10. ! ) na který si naskočil Muller a hlavou překonal do té doby neprůstřelného brankáře hostí  - 33 min. 1:0. Do poločasu mohlo být vyrovnáno ! Opět nedůraz naší defenzivy a po zbytečném rohu, kdy jsme otáleli s odkopem míče do bezpečí mohli hosté vyrovnat. Naštěstí se tak ale nestalo a první poločas skončil naším zaslouženým vítězstvím.

Bohužel výkon, který jsme předvedli v druhé půli je pro mě nepochopitelný ! To, co jsme předváděli v prvním poločase nám najednou chybělo a hosté se dostali do zápasu. Hra se odvíjela bez větších šancí a ve hře obou mužstev bylo mnoho nepřesností. Ani jednomu mužstvu se nepodařilo střelecky prosadit a tak zápas skončil naším těsným vítězstvím, které jsme si za první poločas zasloužili. Ovšem výkon v druhé půli byl velice slabý. Máme před sebou tři zápasy s mužstvy, které jsou na tom podobně jako my, tak se pokusíme je zvládnout a dostat se do klidného středu naší tabulky. Mužstvo na to má, ale musí podat kvalitní výkon !

I. třída sk. A, 15. kolo, sobota 14.4.2012, 08:45

FC Zličín 1:0 TJ Kyje