První domácí bod

Ani ve třetím domácím zapase se nám nepodařilo v domácím prostředí zvítězit, ale vybojovaný bod za výkon v druhém poločase je spravedlivý .

V sobotním dopoledni se hrál svižný fotbal na našem pažitu. Hosté byli o něco aktivnější, ale bohužel naše brejkové příležitosti zkraje zápasu zůstaly i díky skvělému brankáři hostí nevyužity. Bohužel v 16 min. jsme inkasovali jako první – naše defenzíva nechala hostujícího hráče bez důrazu proniknout do vápna a jeho šikovná přihrávka našla spoluhráče, který se nemýlil 0:1. Po obdržené brance jsme byli jak opaření ( asi jsme si mysleli po vysoké výhře v minulém kole, že to půjde samo …) a hosté měli několik velice dobrých šancí a závarů, které naštěstí zůstaly nevyužity. Postupem času jsme se opět dostávali do tempa a začali si vytvářet mírnou převahu. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat, když pěknou  kombinační akcí po ose Vacek, Muller, Kolář, posledně jmenovaný s přehledem přehodil vybíhajícího gólmana hostí -  1:1.

Do druhé půle jsme vstoupili se snahou hrát po zemi a rychle kombinovat. To se nám docela dařilo a začali jsme mít mírnou převahu. Hosté nás zlobili rychlými brejky, které byly velice nebezpečné. Bohužel ve 44. min. jim brejk se štěstím vyšel, když vyražený balón si náš obránce srazil nešťastně do vlastní branky 1:2. Obdržená branka nás naštěstí nesrazila a na všech hráčích bylo vidět, že se chtějí o body  poprat. I nadále jsme byli aktivnější, ale naše snaha končila na vlastní nepřesnosti a dobře fungující defenzívě hostí. Jak čas běžel, tak se náš tlak stupňoval. Vyrovnání přišlo v 54. min. – hosté nepřesně rozehráli, na hranici vápna se dostal k míči Muller, který nic nevymýšlel a prudkou střelou k tyči bylo vyrovnáno 2:2. Tento gól mužstvo nabudil, ale vedení strhnout na naší stranu se nám již nepodařilo. I když poslední minuty jsme přišpendlili hosty před jejich branku, vytvořili několik závarů – gól nepadl. Zápas skončil spravedlivou remízou a bod je nám odměnou za výkon, který jsme předvedli zejména ve druhém poločase.

I. třída sk. A, 5. kolo, sobota 01.10.2011, 08:45

FC Zličín 2:2 SK Horní Měcholupy