Provizorní sestava uhrála bod

Ačkoliv se hrálo v provizorní sestavě a nečekal se nějak světoborný výsledek, nakonec to dopadlo nejlépe jak mohlo. Tým vybojoval cenný bod z půdy Stodůlek a tím tak zamezil Stodůlkám dohnat 3 bodové manko z podzimní části sezóny.

Ještě před začátkem utkání se řešila nemilá otázka, kde vzít hráče. Absence Jíchy (červená karta v posledním zápase v podzimní části), Urbana, Kučery (přestup do Motorletu), M. Černého, D. Černého, Portycha (z technických důvodů přišel až na druhý poločas), Landy (zraněn v zimní přípravě), nás dovedla k tomu oslovit hráče dokonce až ze starších žáků. Přišel však jen František Bous. Straka, Markovský a Malý posílili náš tým z mladšího dorostu.

Hned v první minutě byla rozhozena naše obrana a Barták střílel ze střední vzdálenosti. Střelu však vyrazil Straka na rohový kop, ze kterého domácí velice nebezpečně zahrozili. Ve 4. minutě se vydal na menší výlet Nožička a svůj individuální průnik zakončil střelou, kterou však brankář domácích vyrazil před sebe, kde stál Kotchera a ten se snažil nadvakrát dorazit, ale marně. V 7. minutě dostal na svou kopačku míč Mlch a ten bez rozmýšlení vystřelil na branku a prověřil Straku v brance. V 8. minutě se nedomluvil Straka s Markovským a míč putoval do prázdné branky. Míč z brankové čáry vykopával Malý. V 9. minutě kopal přímý volný kop Hamrle, střelu však poslal doprostřed branky, kde stál připravený Straka. Ve 12. minutě si postavil míč Malý, nacentroval před branku kde stál Kotchera, ten však poslal míč poslal do rukou brankáře. Ve 13. minutě unikl obráncům Tichý, vystřelil, brankář vyrazil před sebe, Kotchera dorážel, ale znovu bezvýsledně. V 16. minutě vystřelil Barták na branku, ale pozorný Straka nepropustil míč za svoje záda. Straka pouze vyrazil na rohový kop. Ve 20. minutě rozehrával Kotchera přímý volný kop ale brankář vystihl jeho úmysl a míč bez problémů chytil. Ve 23. minutě z volného přímého kopu Barták ohrozil branku, kde stálo několik jeho spoluhráčů, ale ti nebyli schopni míč dotlačit do branky. Ve 32. minutě trochu pochybil Straka nejistým zákrokem, Barták toho využil, ale bezvýsledně. Ve 39. minutě střílel dělovkou Růžička, ale znovu pozorný Straka vyrazil na rohový kop, ze kterého nic nebylo. Ve 40. minutě se dostal před branku Nožička, kde mohl vstřelit gól, ale míč mu sjel po vnějším nártu a střela směřovala pouze mimo branku. Z protiútoku dostal míč Hamrle a z malého vápna vstřelil úvodní gól utkání 1:0.

Do druhého poločasu obě mužstva vstupovala beze změn. V 50. minutě jsme však opět inkasovali branku, protože naše obrana byla velice nedůsledná při přistupování k hráčům. Branku vstřelil Chlupík 2:0. V 54. minutě Tichý střílel na branku, ale střela byla brankářem zmařena. V 56. minutě si vyvezl Nožička míč, připravil si ho na střelu a vystřelil nádherně, jak se lidově říká, pod víko branky do šibenice a zkorigoval tak výsledek na 2:1. V průběhu druhého poločasu se hrálo převážně ve středu hřiště bez vyložených šancí. Mnoho nepřesností na obou stranách. Hráči zagresivněli. Byla vidět únava na obou stranách. Zápas však nekončil a v 75. minutě střílel Kotchera z velkého vápna, střelu ale brankář vyrazil před sebe, kde stál F. Bous a ten do prázdné branky dorážel na 2:2. Zápas se za tohoto stavu dohrál a proto zápas skončil nerozhodně 2:2. S bodem jsme velice spokojeni.

Fincentrum přebor dorostu - Praha, 16. kolo, sobota 10.3.2012, 14:30

Sokol Stodůlky 2:2 FC Zličín

Branky Hamrle, Chlupík - Nožička, Bous F.