Prohráli jsme svými chybami

Dnes 17. 08. jsme nastoupili proti mužskému celku ze Svratky. Přípravný zápas na soustředění nám bohužel nevyšel, měli jsme mnoho šancí, oni pouze těžili z našich chyb. Zítra nás čeká místní mužský celek FC Vlachovice a pokusíme se poučit z našich chyb z tohoto zápasu.

Dnes 17. 08. jsme nastoupili proti mužskému celku ze Svratky. Přípravný zápas na soustředění nám bohužel nevyšel, měli jsme mnoho šancí, oni pouze těžili z našich chyb. Zítra nás čeká místní mužský celek FC Vlachovice a pokusíme se poučit z našich chyb z tohoto zápasu.

Ve čtvrtém dnu soustředění jsme si sjednali zápas proti Svratce, abychom zjistili jak je na tom náš celek. Zdá se, že je ještě co pilovat. Do prvního poločasu jsme nenastoupili vůbec špatně. Snažili jsme se kombinovat po celé šíři hřiště a zkoušet to, co nyní trénujeme. Bohužel však tým Svratky byl aktivnější v napadání a běhavější, což se projevilo na jednoduchosti jejich fotbalových zkušeností. Už v prvních minutách prvního poločasu jsme inkasovali první gól 1:0. Ztráta míče ve středu hřiště, nepokrytí pravé strany, centr na volného hráče v malém vápně - krásný gól do šibenice. Kouba neměl šanci. Potom, co jsme se oklepali z prvního gólu jsme začali útočit my. Převážně jsme kombinovali ve středu hřiště. Největší naše slabina byla finální přihrávka nebo koncovka. První půli sice vyhrála Svratka, ale co se týče aktivity před velkým vápnem a šancí, zasloužili bychom si alespoň skórovat.

Druhá půle byla bohatší na góly, ale také na chyby a únavu. Přesto jsme dokázali skórovat a potrápit Svratku. Hned v úvodu se prosadil do útoku Kučera a po kombinaci s M. Černým nacentroval krásný míč na Portycha, který nekompromisně vystřelil mezi nohy brankáře domácích 1:1. Ihned po vstřelení gólu běžel sám na bránu hráč domácích a Bous to vyřešil nejhůř jak mohl. Zfauloval ve velkém vápně a verdikt byl jasný, penalta. Tu samozřejmě proměnili, ikdyž Kouba nebyl daleko od toho, aby míč chytil 2:1. Chybělo pouze trochu štěstí. Pokoušeli jsme se aktivně napadat, ale jejich výdrž byla větší a lépe nacházali volné místa ve středu hřiště. Kombinací středem hřiště postoupili až do velkého vápna, kde znovu zaspal Bous a vstřelil gól na 3:1. Nic jsme nevzdávali a opět jsme se chopili míče. Po centru Tichého z levé strany se dostal míč na kopačku Vondráčka, který nádherným padáčkem do levé šibenice vstřelil gól 3:2. Opět jsme zapomněli na obrannou činnost a Svratka toho využila a vstřelila krásný gól na 4:2. Toto skóre se nám opravdu nelíbilo, proto jsme bojovali každou minutu do konce svých sil. Pořád jsme doháněli dvou gólovou ztrátu. Vyvíjeli jsme tlak, po němž dal krásný gól Portych na 4:3. Poslední akce v poslední minutě hrací doby jsme kopali rohový kop, na který si naběhl i Kučera a nechal obranu o 2 hráču, hráli jsme teda vabank. To se nám bohužel nevyplatilo, protože následný brejk ze špatně kopnutého rohu hráči Svratka potrestali na konečných 5:3.

Sestava: Kouba - Bous, Rabas, Landa, Kučera - Tichý, M. Černý, Malý, Vondráček - Portych, D. Černý ; Střídající hráč: Karásek

TJ Mars Svratka - FC Zličín 5:3 (1:0)